Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2019 - Pazartesi

Rusya İdlib'i Bombalarken Beştepe'deki Zirvede Putin Barış Konuşuyor

Okunma: 2169
SURİYE 5 Nisan 2018 11:12
Videoyu Aç Rusya İdlib'i Bombalarken Beştepe'deki Zirvede Putin Barış Konuşuyor

Suriye'nin İdlib kentine Rus uçakları tarafından 3 hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda 2 sivil hayatını kaybetti, 7 sivil yaralandı.

NisaButikAdana
Rus uçakları Suriye'nin İdlib kırsalındaki Ariha kasabasına bugün 3 hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 2 sivil hayatını kaybederken, 7 sivilin ise yaralandığı bildirildi.

Bölgeye gelen sivil savunma ekipleri arama kurtarma çalışmalarında bulunurken, yaralıların hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Son bir ayda İdlib ve Hama bölgelerindeki sivil yerleşimlere düzenlenen hava saldırılarında 120 sivil hayatını kaybetti, 138 sivil yaralandı.Hava saldırısı sırasında sivillere ait dükkan ve evlerin büyük tahribat gördüğü ifade edildi.Bombardımanın yapıldığı saatlerde Beştepe'de Putin ve Erdoğan bir görüşme gerçekleştirerek şunları söyledi;

"Suriye'de Sivil Can Kayıplarının Önüne Büyük Oranda Geçtik" 

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye meselesi başta olmak üzere bazı bölgesel konularda da fikir alışverişinde bulunduklarını aktaran Erdoğan, "Astana sürecinde çatışmasızlık bölgelerini hayata geçirmiştik. Bazı ihlallere rağmen bu konuda hamdolsun büyük hedefler yakaladık. Tam arzu ettiğimiz kadar olmasa da Suriye'de sivil can kayıplarının önüne büyük oranda geçtik. Mutabakatın ruhuna herkesin saygı duyması başarısı için çok önemlidir." dedi.

 
Kaynak : Ajanslar

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana