Video Foto Galeri Yazarlar
24.11.2017 - Cuma

Rusya Neden uçuşa yasak bölge'yi kabul etti

Okunma: 8682
SURİYE 5 Mayıs 2017 19:31
Videoyu Aç Rusya Neden uçuşa yasak bölge'yi kabul etti

Astana görüşmeleri çerçevesinde Suriyedeki Muhalif bölgelerin bir bölümünde uçuşa yasak bölgeler ilan edilmesi kararlaştırıldı. Suriyede sivil katliamların baş mimarlarından Rusya ne olduda bu maddeleri kabul etti yada teklif etti?

 ISLAH HABER / Hikmet SEVER 

Astana görüşmeleri çerçevesinde Suriyedeki Muhalif bölgelerin bir bölümünde uçuşa yasak bölgeler ilan edilmesi kararlaştırıldı. Suriyede sivil katliamların baş mimarlarından Rusya ne olduda bu maddeleri kabul etti yada teklif etti?

İslam topraklarında savaşarak kazanamamış nice batılı güçler vardırki, başvurdukları yöntemler neredeyse hep aynıdır.

Bunu Magrib'te, Filistin'de, Arakan'da ve daha akıllara gelmeyen nice yerlerde gördük, görmekteyiz. Bu sorularımızı bölgedeki aktivistlere yönelttik ve siz okuyucularımız için bir özet çıkardık;

* Esed rejiminin savaş cephelerinde hava desteğine rağmen Muhalifler karşısında ağır kayıplar vererek yenilgiye uğraması,
* Savaşın giderek şiddetlenmesi ve bölgedeki Muhalif grupların birleşmesiyle beraber gelen başarılar,
* En önemlisi ise Rusya'nın neredeyse hergün yapmış olduğu katliamlarla beraber bölge halkının direnişinin günden güne dahada artması.

Geçtiğimiz yıllarda biz bu olayları Filistinde görmüş ve yıllar sürecek sinsi planlarda uygulamalarına şahit olmuştuk. Filistin'deki direnişin bitmesi için önce saldırılar bitmiş, ardından müzakere masalarına direniş grupları çağrılmıştı, ve mevcut direniş gücünü kırmaktı. Bu uygulanan planların günümüzdeki karşılıkları görülmektedir.

Evet hergün yapılan katliamlara rağmen Muhaliflerin Esed rejimine karşı direnişi her geçen gün artmakta, bölge müslümanları ise bu direnişi her geçen gün dahada destelemektedir. 

İran ve Rusya'nın sinsi planı yine masaya yatırıldı ve uygulamaya geçirilmeye başlandı. Tabiki bu planın perde arkasındaki güçlerden birtanesi yine ABD.

* Güvenli bölge planının, Hava harekatlarının bitmesiyle bölge insanların rahatlatılması ve direnişte zafiyet gösterilmesi.
* Suriyede yaklaşık 1 milyon kişinin acımasız bir şekilde katledilmesinin dünyaya unutturulması.
* Son bir yıl içerisinde birleşmiş olan Muhalif grupların arasındaki ihtilafları körüklemek ve iç karışıklıklara sebebiyet verip, böl, parçala, dağıt mantığını harekete geçirmek.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder