Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Rusya önce Guta'yı yıktı, şimdide BMGK'ya toplanma çağrısı yaptı

Okunma: 1586
SURİYE 22 Şubat 2018 10:27
Videoyu Aç Rusya önce Guta'yı yıktı, şimdide BMGK'ya toplanma çağrısı yaptı

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Nebenzia, BM Güvenlik Konseyi'ne, Esed rejimin abluka altında tuttuğu, Rusya'nında gece gündüz bombardımana tuttuğu Doğu Guta'daki durumu görüşmek için toplanma çağrısı yaptı.

KahveKitap

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, BM Güvenlik Konseyi'ne, Suriye rejiminin abluka altında tuttuğu Doğu Guta'daki durumu görüşmek için toplanma çağrısında bulundu. 

Nebenzia, BM Güvenlik Konseyi'nde uluslararası barış ve güvenliğin sağlanması konulu oturumda yaptığı konuşmada hem Genel Sekreter Antonio Guterres hem de konsey üyelerinin Doğu Guta konusundaki endişelerini dile getirdiğini söyledi. 

BM Güvenlik Konseyi'ne yarın Doğu Guta'daki durumu görüşmek için açık oturumda toplanması çağrısı yapan Nebenzia, bugün dile getirilen tüm kaygıların ardından tüm tarafların görüşlerini ortaya koymaları için BM Güvenlik Konseyi'nin toplanmasının gerekli olduğunu ifade etti. 

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley ise Doğu Guta'da yaşanan insani trajedi karşısında ''Bakışlarımızı çevirmeye devam edemeyiz.'' dedi. 

İngiltere'nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Jonathan Allen de Doğu Guta'nın ''ölüm ve yıkım bölgesi'' haline geldiğini söyledi. 


Yukarı yer alan açıklamayı Rusya yaptırırken, Doğu Guta, İdlib ve Hama'daki katliamların baş sorumlusu da kendileri oluyor. Tarih boyunca İslam coğrafyalarını parçalayıp Müslüman kanı dökmek isteyen Rusya ve ABD gibi emperyalist güçler önce İslam beldelerini yıkıma uğratıp, sonra da sözde yardım taşıyor muş gibi görünüp, ilgili alakalı olduklarını ispatlamak istercesine dünyaya kendisini süslü gösterip, perde arkasındaki yaptığı katliamları unutturmayı çalışıyor.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder