Video Foto Galeri Yazarlar
21.5.2019 - Salı

Rusya Savunma Bakanlığı, Oniks seyir füzesinin fırlatılma anını yayınladı

Okunma: 1566
SURİYE 28 Ağustos 2018 06:40
Videoyu Aç Rusya Savunma Bakanlığı, Oniks seyir füzesinin fırlatılma anını yayınladı

Rusya Savunma Bakanlığı, Oniks seyir füzelerinin Bastion sahil sisteminden Ohotsk Denizi’ndeki hedeflere yönelik fırlatma anının videosunu yayınladı.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın Youtube kanalında yayınlanan videoda, Rus Pasifik Filosu'nun tatbikatı kapsamında Bastion sahil sisteminden Oniks seyir füzelerinin ve savaş gemilerinden P-1000 Vulkan seyir füzelerinin fırlatma anı gösteriliyor.

Tatbikata, Pasifik Filosu'na bağlı Varyag kruvazörü, Razlive ve Moroz küçük gemileri, Tomsk nükleer denizaltı ve Bastion sahil sistemi birlikleri katıldı.Aralarında Vulkan, Granit, Malahit ve Oniks olmak üzere toplam 7 füzenin fırlatıldığı ifade edildi.

Fırlatmalar, Ohotsk Denizi'ndeki gemilerden ve Kamçatka kıyısından gerçekleştirildi.


 

Hedefe olan mesafe 250 ilâ 500 km arasındaydı. Tarafsız kontrol verilerine göre, tüm füzeler hedefleri başarıyla vurdu.Tatbikat sırasında bölgenin güvenliğini Pasifik Filos'una bağlı 20 savaş gemisi ve savaş uçakları sağladı.Her bir Bastion sahil sistemi, 600 km uzunluğundaki deniz kıyısını koruma görevini yerine getiriyor. Her bir sistem, 36 adet Oniks seyir füzesini taşıma kapasitesine sahip.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder