Video Foto Galeri Yazarlar
21.11.2017 - Salı

Rusya ve ABD’nin Ateşkes Anlaşmasını Reddetti.

Okunma: 6987
SURİYE 13 Eylül 2016 11:55
Videoyu Aç Rusya ve ABD’nin Ateşkes Anlaşmasını Reddetti.

Ahrar’uş Şam grubu Rusya ve ABD’nin ateşkes anlaşmasını reddetti. Grup, ateşkesin Suriye halkının fedakarlıklarını ve kazanımlarını hiçe dönüştüreceğini savundu.

Suriye'de Ahrar'uş Şam grubu dün akşam yürürlüğe giren ateşkesi kabul etmediğini duyurdu. Grubun iki numaralı ismi olan Ali el-Ömer, yaptığı görüntülü açıklamada, “Altı yıldır savaş çilesini çeken bir halk yarım çözümleri kabul edemez” diyerek “Rusya ve ABD anlaşması, isyan eden halkımızın fedakarlıklarını ve kazanımlarını hiçe dönüştürecek. Bu anlaşma sadece rejimin güçlenmesine hizmet edecek” ifadelerini kullandı. Şam Fethi Cephesi de ateşkesi kabul etmediğini duyurmuştu. Grubun sözcüsü Mustafa Muhammed Twitter'da yaptığı açıklamada, “Çok basit: Rusya ve ABD'nin anlaşması Suriyelileri koruyanları saf dışı bırakmayı amaçlıyor” demişti.

REJİM VE HİZBULLAH MEMNUN

 


Özgür Suriye Ordusu ateşkese uyarak işbirliği yapacaklarını ancak bu sürecin Şam yönetimine yarar getirmesinden endişe ettiklerini açıkladı. Şam yönetimi ile Hizbullah ise ateşkesi memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu. Ateşkesin sona ermesinin ardından ABD ile Rusya, koordineli bir şeklide silahlı grupları hedef almayı planlanıyor. Bu arada ateşkes öncesi düzenlenen saldırılarda ve yaşanan çatışmalarda 100'den fazla kişi yaşamını yitirdi.


Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder