Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Rusyanın Türkiye Umurunda değil, Katliama Yeniden Başladı

Okunma: 4940
ÖZEL HABER 27 Aralık 2017 10:30
Videoyu Aç Rusyanın Türkiye Umurunda değil, Katliama Yeniden Başladı

Garantör ülkelerden Türkiye İdlib'e girmesine rağmen, Rusya hız kesmeden katliamlara devam ediyor. İdlib kırsalına düzenlenen hava saldırılarında çoğu çocuk en az 14 Suriyeli sivil vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin İdlib kentinde 'gerginliği azaltma' bölgesi olarak garantör ülkelerin kararlaştırıldığı uçuşa yasak bölge olan İdlib'e TSK girmesine rağmen, Rusya sivil yerleşim bölgelerine saldırılarına devam ediyor.

Türkiye hükümet yetkililerin neredeyse hergün görüştüğü ve bilgi paylaşımında bulunduğu, Suriye'deki akan kanın baş aktörlerinden Rusya yine durmuyor. Rusya'ya ait savaş uçakları ve Rejim hava kuvvetlerinin İdlib’e yönelik saldırılarını artırdığını bildiren yerel kaynaklar kent kırsalında en az 14 kişinin öldürüldüğünü duyurdu.

Hayatını kaybeden sivillerden 5’i Tel Tukan Kasabasına yönelik saldırıda, 9’u ise Gergnaz ve Tel Ammar ile Şeyh Baraka Köylerinde hedef alındı.

Rusya, çatışmasızlık bölgelerindeki garantör ülkelerden biri olmasına karşın söz konusu alanlara bombalı hava saldırıları düzenliyor. Saldırılar TSK'nın gözlem noktaları hariç heryere yapılıyor. 

SİVİL YERLEŞİM ALANLARI HEDEFTE

Rus ve Rejim savaş uçakları, Rejim kara kuvvetlerinin operasyonuyla eş zamanlı olarak birçok köy ve kasabaya saldırı düzenledi.

Rejim ve destekçisi Şii milisler, İdlib’in güneyinde ilerleme kaydetmek için yaptığı son atılımda çok sayıda kayıp vermiş, Heyet Tahrir'uş Şam karşısında direnemeyerek geri çekilmek zorunda kalmıştı.

TÜRKİYE İDLİB'TE FAKAT, HAVA SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

Türkiye'nin bombardımanın durmasına yönelik olarak İdlib ve Afrin arasındaki hatta girmesine ve gözlem noktası kurmasına rağmen, Rusya durmuyor. Garantör ülkelerden Türkiye bombardımanın durmasına yönelik İdlib'e girilecektir açıklamasını, Rusya yaptığı hamleler ve saldırılarla örtbas ediyor. Bölgedeki Muhaliflerle olan anlaşma kapsamında TSK'nın girişi hava harekatlarının bitişi şartınıda taşıyor.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana