Video Foto Galeri Yazarlar
16.6.2019 - Pazar

Sağlık Bakanlığı Gazze'de Beş Hastanede Hizmetin Durabileceği Uyarısında Bulundu

Okunma: 609
FİLİSTİN 19 Ocak 2019 13:34
Videoyu Aç Sağlık Bakanlığı Gazze'de Beş Hastanede Hizmetin Durabileceği Uyarısında Bulundu

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı bugün (19 Ocak Cumartesi) sabah yaptığı açıklamada Gazze'deki beş hastanenin halka yönelik tıbbi hizmetlerini durdurma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

Açıklamada Çocuklara Yardım Hastanesi, Rantisi Çocuk Hastanesi, Göz Hastalıkları Hastanesi, Ruh Hastalıkları Hastanesi ve Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi için önümüzdeki saatlerin çok zor olacağına dikkat çekildi.

Açıklamada Gazze bölgesinin kuzeyinde faaliyet yürüten Beyti Hanun Hastanesi'nin artık ağır şartlara tahammül edememesi sebebiyle kapıları kapatmak zorunda kaldığı da hatırlatıldı ve yakıt sıkıntısından dolayı elektrik jeneratörlerinin kapatılması zorunluluğunun devam etmesi durumunda yüzlerce hastanın daha belirsiz bir durumla karşı karşıya kalabileceği dile getirildi.

Açıklamada Gazze'de çok sayıda hastanın durumlarının ne olacağını bilmemekten dolayı ağladığı ifade edildi.

Gazze'ye uygulanan insanlık dışı abluka yüzünden Sağlık Bakanlığı çeşitli alanlarda problemler yaşıyor. Bunların başında gelen ise yakıt yetersizliğinden dolayı hastanelerin jeneratörlerinin çalışmaması ve elektrik temin edilememesi. Bunun yanı sıra ilaç ve tıbbi malzeme temin edilmesinde de büyük sıkıntılar yaşanıyor. Ayrıca Abbas yönetiminin hastaların Gazze dışına sevk edilmelerini zorlaştırmasından dolayı da büyük sıkıntılar yaşanıyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder