Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

ŞAHIMERDAN SARI HOCA’YA HÜZÜNLÜ KARŞILAMA

Okunma: 5427
ÖZEL HABER 14 Şubat 2018 18:44
Videoyu Aç ŞAHIMERDAN SARI HOCA’YA HÜZÜNLÜ KARŞILAMA

Atatürk havalimanına iniş yapan Şahımerdan hoca Havalimanı karakolunda bekleyen ailesi ve yakınlarınca hüzünlü ve duygusal bir atmosferde karşılandı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

FETÖ ve 28 Şubat aktörlerinin çeşitli hile ve tuzakları ile yıllardır mağdur edilen  Şahımerdan Sarı hoca dün itibarı ile Türkiye'ye iade edildi.
 
Şahımerdan Sarı Hoca’nın UYAP’a düşen iade kararının avukatı aracılığı ailesine bildirilmesi üzerine oğulları Ali Sarı ve Huzeyfe Sarı ile birlikte yakınları İstanbul’a gelerek babalarının teslim edileceği karakol önünde beklemeye başladı. Akşam Atatürk havalimanına iniş yapan Şahımerdan hoca Havalimanı karakolunda bekleyen ailesi ve yakınlarınca hüzünlü ve duygusal bir atmosferde karşılandı.
 
Sabah saatlerinde bakırköy adliyesine götürülen  ve buradaki işlemlerin ardından cezaevine sevkedilen Şahımerdan Hoca’nın Metris cezaevine gönderildiği öğrenildiği.
Öte yandan Şahımerdan hocanın 20 yıllık cezaevi sürecinde sağlık yönünden de önemli ölçüde sorunlar yaşadığı dikkatlerden kaçmadı.
 

PEKİ BU SÜRECE  NASIL GELİNDİ?
 
Terör örgütü Fetö'nün devlet içine sızan uzantlarının kumpasları sonucu 10 yıl hapis yatan ve 2009 yılında tezgâhlanan ek bir bir kumpas ile yeniden 12 yıl 6 aylık bir mahpusluğa mahkûm edilen Şahımerdan Sarı hoca 17 25 aralık sonrası A Haber Televizyonunda yayınlanan Deşifre adlı programa Erbil’den konuk olmuş ve FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in Dinlerarası Diyalog girişimini ve bu yapının kendisine ve müsümanlara yönelik zulmünü ortaya koymuştu. Terör örgütü FETÖ’nün Kuzey Irak’taki uzantıları orada da boş durmamış ve Şahımerdan Sarı hocaya atılan bir dizi iftira ile Kuzey ırak yönetiminin Şahımerdan Sarı Hocanın gözaltına alınma sağlanmıştır.  Yargı ve hukuk sisteminin neredeyse hiç olmadığı IKBY yönetimde 3,5 yıldır hukuksuz birşekilde tutulan Şahımerdan Sarı hoca, ailesinin talebi üzerine Türkiye’ye iadesi istenmişti.
 

ŞİMDİ NE OLACAK?
 
Şahımerdan Sarı hocanın oğlu Ali Sarı bundan sonraki süreç hakkında sitemize yapığı açıklamadaBabasının 20 yıla yakın devam eden mağduriyetinin sona ermesine yönelik avukatları aracılığı ile birtakım adımlar atacaklarını ifade etti.

Şahımerdan Sarı hocanın yeniden yargılanması ve fetönün kumpası sonucu verilen mahkumiyet kararının bozulması ve tahliyesinin talep edileceği gelen bilgiler arasında.

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana