Video Foto Galeri Yazarlar
21.3.2019 - Perşembe

Sahte saldırılara, Beşer Esed'ten yalan cevaplar

Okunma: 2300
SURİYE 10 Mayıs 2018 20:02
Videoyu Aç Sahte saldırılara, Beşer Esed'ten yalan cevaplar

ABD, Fransa ve İngiltere'nin geçen ay kimyasal silah kullanıldığı iddiasıyla Suriye'ye yaptığı saldırının ardından ilk kez açıklamada bulunan Esed, iddiaları 'saçmalık' olarak nitelendirerek 2013'ten beri ülkesinde kimyasal silah cephanesinin olmadığını söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, Şam'ın Duma ilçesinde kimyasal silah kullanıldığı iddiasıyla ABD, Fransa ve İngiltere'nin geçen ay Suriye'ye yaptığı saldırının ardından ilk kez konuştu. İddiaları 'saçmalık' olarak nitelendiren Esed 2013'ten beri ülkesinde kimyasal silah cephanesinin olmadığını söyledi.

Yunanistan'ın Kathimerini gazetesine röportaj veren Esed, iddiaları yalanladı. "Batı'nın hikayeleri, Suriye ordusunun zaferinden sonra başladı" diyen Esad, "İlk olarak 2013'te teslim ettiğimizden beri elimizde kimyasal cephane yok ve kimyasal silahlar için uluslararası kurum bunun hakkında araştırma yaptı. Ve elimizde hiç (kimyasal silah) olmadığı açık ve belgelendi. İkincisi ise, elimizde kimyasal silah olsa bile, çeşitli nedenlerden ötürü kullanmayız." dedi.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder