Video Foto Galeri Yazarlar
26.6.2019 - Çarşamba

SAKARYA EMANET DER BASIN AÇIKLAMASI

Okunma: 5515
STK HABERLERİ 20 Temmuz 2017 01:15
Videoyu Aç SAKARYA EMANET DER BASIN AÇIKLAMASI

Sakarya'da faaliyet gösteren Emanet Kültür ve yardımlaşma derneği'nden sitemize ulaşan yönetim kurulu üyelerinin basın açıklaması.

 
EMANET DERNEĞİ'NDEN BASIN AÇIKLAMASI
 

Bismillahirrahmanirrahim
 
Sakarya ilinde faaliyet gösteren, gayesi özelde gençlerin genelde bütün insanların kötü alışkanlıklardan kurtulup, Kur'an ve Sünnet'in bilincinde olabilmeleri konusunda vesile olmaya çalışan EMANET Kültür ve Yardımlaşma Derneği hayır sahibi kimselerin de desteğiyle bu konuda elinden geleni yapmaktadır. Allah Celle Celaluhu hayır sahibi kimselerin hayırlarını kabul etsin.

Ecdadının (Osmanlı'nın) ilme ve ilim ehline verdiği değeri de dikkate alarak yapılan faaliyetler muhtemeldir ki bazı çevrelerin hoşuna gitmeyebilir. Ancak bu hoşnutsuzluğun iftira atmaya, yalan söylemeye, gıybet yapmaya sebep olması toplumun hiç hoş karşılamadığı bir durumdur.

Birçok yıkıma sebep olan uyuşturucu, içki gibi hem Kur'an'da haram olan, hem de toplum olarak hoşlanılmayan durumlardan kendisini kurtarmak ve korumak isteyen kimselerin birbirlerine destek olduğu mekanlardan birisi olan Emanet Derneği bu konuda üzerine düşeni inşallah yapmaya devam edecektir. 

Özellikle gençlerin kötülüklerden uzak durup son Peygamber Hz Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem'i takip ve taklit etmek gayesiyle sakal bırakması, bol giyinmesi, İslam'ı din, Hz Muhammed (s.a.v)'i peygamber olarak kabul eden bir toplumun yadırgamayacağı bir ameldir.

Özellikle ebeveynler evlatlarının içki ve uyuşturucu gibi bataklıklarda yok olmalarını seyretmek istemiyorlarsa kötü alışkanlıklara engel olmak maksadıyla açılan sivil toplum kuruluşlarına destek olmalı ve bireyleri teşvik etmelidir. İslami ilimlere ihtiyacını anlamış ve Allah'ı ve Resulü'nü tanımayı dünyadayken elde edebilecek en büyük servet olarak gören kimselerin, birbirine yardımcı olması, zorlukları kolaylaştıracaktır. İnşallah.

Selam ve dua ile...


EMANET-DER YÖNETİM KURULU

ADRES: Hacıoğlu Mahallesi  Mehmet Akif Ersoy Caddesi  Çarşamba kumaş pazarı yolu üzeri Erenler/SAKARYA

Facebook; www.facebook.com/sakarya.emanet.der

Haber var islah eder, haber var ifsad eder