Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Salih Müslim: Avrupa beni Türkiye'ye vermez

Okunma: 3007
GÜNDEM 23 Kasım 2016 12:12
Videoyu Aç Salih Müslim: Avrupa beni Türkiye'ye vermez

Salih Müslim, Türkiye'de çıkan yakalama kararı ile ilgili olarak Avrupa'da Zübeyir Aydar ile ilgili verilen kararı örnek gösterdi

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Türkiye'de hakkında çıkan yakalama kararını değerlendirirken "Sahte bir suçlama ve yakalama kararı, bizim için bir değeri yok. Sorun çıkarmak için yapıldığı belli ancak bizim için sorun değil" dedi.

Müslim, İngiltere'de faaliyet gösteren Centre for Kurdish Progress'in İngiltere Parlamentosu'nda düzenlediği toplantıya konuşmacı olarak katıldı.

Müslim, moderatörlüğünü İskoçya Ulusal Partisi (SNP) milletvekili Natalie McGarry'in yaptığı toplantıda, 17 Şubat'ta Ankara'da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili olarak, dün kendisinin de aralarında bulunduğu 48 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılması ile ilgili şunları söyledi:

"Türkiye'de ne olup bittiğini hepimiz biliyoruz; Parlamentonun bile işlevi yok. Bu yakalama kararını da ciddiye almıyoruz. Ben Türk vatandaşı değilim. Suriyeliyim ve kendi halkımı savunuyorum. İkinci olarak da şubat ayında meydana gelen olayı biz kınamıştık ve bu olayla ilgilimizin olmadığını açıklamıştık. Bu tamamen uydurulmuş bir suçlama ve uydurma bir yakalama kararı. Ancak bunun bizim için bir değer yok. Sorun çıkarmak için yapıldığı belli ancak bizim için sorun değil."

Salih Müslim, "Bu kararı ciddiye almıyorum. Başta Avrupa olmak üzere hiç bir ülke ciddiye almaz, geçmişte de Remzi Kartal, Zübeyir Aydar için aldıkları kararlar var ortada" diye konuştu.

 

Kaynak : dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |