Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Şam Fethi Cephesi Bombalı araç istatistiğini açıkladı

Okunma: 2390
SURİYE 9 Eylül 2016 21:55
Videoyu Aç Şam Fethi Cephesi Bombalı araç istatistiğini açıkladı

Muhalif çatı bileşeni Fetih Ordusu’nda etkin operasyonlar düzenleyen Şam’ın Fethi Cephesi, 100 gün içerisinde İran ve Rusya destekli Esed rejim güçlerine yönelik düzenlediği bombalı araç saldırılarının istatistiklerini yayınladı.

Şam’ın Fethi Cephesi tarafından yayınlanan rapora göre, 100 gün içerisinde 14 bombalı araç saldırısının düzenlendiği açıklandı. Saldırıda kullanılan araçlardan 11’inin zırhlı araçlarla 3’ünün ise Pickup kamyonlarla düzenlendiği ifade edildi.

İstatistiklere göre bombalı araç saldırılarının 13’ü Halep kentinde, 1 tanesi de  Lazkiye’de düzenlendiği bildirilirken saldırı dağılımı ise şu şekilde belirtildi.

4’ü Halasa’da (askeri üs), 1 Vadi Basur, 1 Liramon, 1 Ramuseh, 2 Topçu Okulu, 2 El-Hikmet Okulu, 3 Mellah

Saldırıyı düzenleyen Şam’ın Fethi Cephesi’ne bağlı savaşçılardan 3’ü Hama, 4’ü Halep, 3’ü yabancı savaşçı, 2 İdlib, 1’i Humus 1’i de Rakkalı.

Güvenlik uzmanlarına göre, artık çağın en tehlikeli silahı ‘bombalı araçlar’ olarak ifade ediliyor.

 

İlk bombalı araç ise 1920’de bir at arabasıyla New York’ta, mafya savaşında kullanıldı. O günden bu yana, dünyanın her yerinde binlerce insanın ölümüne yol açan bombalı araç saldırıları çağın en tehlikeli silahı olarak anılmaya başlanıldı.

Kaynak : suriyeturk.com

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |