Video Foto Galeri Yazarlar
24.11.2017 - Cuma

Şam’ın Fethi Cephesi’den ABD saldırısıyla şehid edilen Ebu Ömer Serakib için taziye mesajı

Okunma: 2250
SURİYE 11 Eylül 2016 12:19
Videoyu Aç Şam’ın Fethi Cephesi’den ABD saldırısıyla şehid edilen Ebu Ömer Serakib için taziye mesajı

ABD uçaklarının Halep kuşatmasını kırmak için toplanan Şam’ın Fethi Cephesi komutanlarının toplantısını vurması üzerine şehidler için taziyeler yayınlanmaya başlandı. Başta Ahraruş Şam ve Nurettin Zengi Hareketi olmak üzere birçok grup Şam’ın Fethi Cephesi komutanları için taziye yayınladı.

ABD uçaklarının Halep kuşatmasını kırmak için toplanan Şam’ın Fethi Cephesi komutanlarının toplantısını vurması üzerine şehidler için taziyeler yayınlanmaya başlandı. Başta Ahraruş Şam ve Nurettin Zengi Hareketi olmak üzere birçok grup Şam’ın Fethi Cephesi komutanları için taziye yayınladı.

Bombardımanda Şam’ın Fethi (Fethu’ş-Şam) Cephesi’nin kurucu liderlerinden komutan Ebu Hacer el-Humsî, Fetih Ordusu Genel Askeri Emiri Ebû Ömer Serakibî, komutan Ebû Halid Lübnânî şehid düşmüş. Şam’ın Fethi Cephesi’nden komutan Ebû Müslim eş-Şâmî ise yaralı kurtulmuştu.

Şam’ın Fethi Cephesi, Muhaliflerin çatı yapılanması olan Fetih Ordusu’nun bir bileşeni ve birçok komutanlığı yürütüyor.

Şam’ın Fethi Cephesi yayınladığı beyanatta özet olarak şunları söyledi:

* * *

Allah (swt)’a hamd Resulüne salat ve selam olsun.

“Müminler içinde öyle erler vardır ki, Allah’a vermiş oldukları ahde sadakat gösterirler, onlardan kimi bu uğurda canını fedâ etti, kimi de bu dâveti beklemektedir. Ahidlerini hiç değiştirmemişlerdir.” Ahzab-23

İslam ümmetine ve bilhassa Şam ehline büyük komutan değerli askeri şahsiyet ve mücahit Ebu Ömer Serakib’in Halep’deki hava saldırısında şehadeti sebebiyle taziyelerimizi sunuyoruz.

Rabbimiz şehadetini kabul etsin. Şehid komutan hayatını müslüman ümmetin şerefli tarihine yazdıktan sonra bu dünyadan göçtü. 2004’de mücahid olarak Irak’a hicret etti, orada Allah yolunda cihat etti ve esir düştükten sonra Suriye’deki Nusayri rejimine teslim edildi. Şam devriminin ilk dönemlerinde mücahidlere katıldı ve kuzeydeki birçok operasyona girdi. Fetih Ordusu’nun komutanlığını yaptı. İdlip’in fethi, Cisr eş Şuğr ve Eriha’nın özgürleştirilmesi gibi bir çok başarılı harekete öncülük etti. Ve bu değerli hayatını Halep kuşatılmasını kırmak yolunda sonlandırdı.

Şehid komutan Ebu Ömer’in koalisyon ülkeleri tarafından Halep kuşatmasını yarma operasyonu, odasında hedef alınması, Halep kuşatmasının kırılması ve mazlumların açlıktan kurtarılmasının uluslararası toplumun kırmızı çizgisi olduğunun açık bir mesajıdır.

Esed rejimi Amerika, Rusya ve İran koalisyonun ehline ve devrimlerine karşı sadece küçük bir parçasıdır.

Kahraman komutan Ebu Ömer’in şehadetini teslimiyet ve Allah (swt)’ın kaderine razı bir kalple karşılıyoruz. Halep ve diğer bölgelerdeki mazlum halkımıza bu şehadetin sadece Cihad yolunda bize sebat verdiğini müjdeleriz.

Halep kuşatılmasının yarılması operasyonu eskisinden daha güçlü bir şekilde kırılana kadar devam edecek. Ve Nusayri rejiminin halkımıza karşı olan bütün düşmanlıklarına cevap verilecektir.

425638757_96849_8783639137703769303

 

Kaynak : ummetislam

Haber var islah eder, haber var ifsad eder