Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Şam'ın Fethi Cephesi ve Ahraru'ş Şam'a Çağrı

Okunma: 13053
SURİYE 7 Aralık 2016 10:43
Videoyu Aç Şam'ın Fethi Cephesi ve Ahraru'ş Şam'a Çağrı

Suriye'de rejime karşı etkin mücadele veren Şam'ın Fethi Cephesi ve Ahraru'ş Şam gruplarına arasındaki birleşme için çağrı.

Özellikle son günlerde Halep'ten gelen acı haberler Ümmetin yüreğini burkmuş ve son zamanlardaki birleşme çağrıları sonuçsuz kalmıştı. Şeyh Abdullah Muhaysini yayinlamiş olduğu videoda birleşmenin Şam'ın Fethi Cephesi ve Ahraru'ş Şam grupları arasında gerçekleşmediğinden dolayı sağlanamadığını açıkladı.

Özellikle Müslümanların bir bütün olması gereken zaman diliminde iltilafın ortadan kalkması ve biran önce birleşmenin sağlanması gerekmektedir. İslam Ümmetinin talep ettiği ve heyecanla beklediği birleşmeyi her iki grubunda gözardı etmemesi ve olumlu yaklaşması anın vacibidir. Allah azze ve celle'nin rızasına ve yardımına mazhar olmanın en önemli sebeblerindendir . Allah c.c Saff Suresi 4. Ayetini hatirlatmakta fayda olacaği düşüncesindeyiz.

 
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيَانٌ مَّرْصُوصٌ 
 
Hiç şüphe yok ki Allah, kendi yolunda, duvarları birbirine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever.
(Saff Suresi 4. Ayet)

Tüm dünya müslümanlarının bu Ayeti Kerimeyi tevhid mücadelesinde şiar edinmesi Alemlerin Rabbi olan Allah azze ve celle'nin emridir.Müminlere düşen ''İŞİTTİK VE  İTAAT ETTİK'' demeleridir.


 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |