Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Şamın Fethi Cephesi hakkındaki İftira Haberler

Okunma: 6910
ÖZEL HABER 27 Eylül 2016 17:57
Videoyu Aç Şamın Fethi Cephesi hakkındaki İftira Haberler

ABD ve işbirlikçileri bugün olağanüstü bir şekilde internet üzerinden Suriye'deki etkin mücadele hareketlerinden birtanesi olan eski ismiyle El Nusra (Şamın Fethi) hareketini karalamak için mücadeleye girişti.

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 
 

Alman Focus dergisinin 'Nusret Cephesi komutanı olduğunu iddia ettiği' bir kişi ile yaptığı röportaj Türk medya'sında inandırıcı bulunsada sosyal medyada adeta alay konusu oldu.

Bu haberi baz alarak yayın yapan Türk medyası da haberin aslı astarı olmayan kim olduğu belirsiz bir grup çapulcunun açıklamasını dikkate alarak hergün defalarca kendileri (abd) tarafından bombardıman altında tutulan terör örgütleri listesinde ilk sırada yeralan El Nusra'yla  ABD ortak hareket ediyor gibi haberleri propaganda amacli yaymaya devam ediyorlar.
 
Bahsedilen haberin aslına gelince Şamın Fethi Cephesi' (El Nusra)  diye yapılan açıklamada bulunan bir grup çapulcunun gerçek yüzlerini sizlere ifşa ediyoruz.
 
1-) El Nusra Komutanı olarak resimde ve video da yer alan kişinin parmağındaki ALTIN yüzük dikkatlerden kaçmıyor. İslami bir yönetim olması amacıyla Suriye'de mücadele eden ve kendi bulundukları bölgelerde şeriat yasalarını uygulamakta olan böyle bir grubun komutanının takılmasının haram olduğunu bildiği halde altın yüzük takabileceğine sizler inanıyormusunuz?

2-) Bahsedilen grubun lideri bile Cevlani yüzünü saklamazken bu sözde komutan neden yüzünü saklama gereği duyuyor?

3-) PYD/PKK gibi örgütler bile kendilerine yapılan yardımları dile getirip haber yapdirmazken bu sözde komutan neden? ABD'deden Füze aldıklarını dünyaya duyurma endişesi içinde?

4-) Haberin alelacele yapıldığı ve kurgu olduğu açıklamalarda yeralan cümlelerden de zaten belli oluyor, bir başka hatasınıda isimleri söylerken yapan  ve kendisinin kurgulanmış bir dezenfermasyon haberin bir parçası olduğunu kendi kendini ele vererek açıklıyor. Şam’ın Fethi Cephesi adını alan söz konusu gruba El Nusra diyen sözde komutan ABD, Rusya ve BM tarafından ‘terör örgütü’ olarak kabul edilen El Nusra’ya TOW füzelerinin verilmesine herhangi bir örgütün aracılık edip etmediği sorusuna, “Füzeler, doğrudan bize verildi. Amerikalılar bizim yanımızda” yanıtını veriyor.

Bu 4 sebeble bile haberin palavra haber olduğu meydandadır!

SON OLARAK; Bu konuda Türkiye'de yer alan Medya mensublarını ciddi bir şekilde uyarıyoruz ve şunları söylemek istiyoruz; Allah (c.c) bir ayetinde mealen şöyle buyuruyor; ''Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.'' (Hucurat Suresi 6. ayet)

Bizler fasıkdan bir haber gelse bile etraflıca araştırıp haber yaparken siz islam düşmanlığı fazlasıyla kanıtlanmış müstekbir güçlerin haberlerini rahatça okumadan, arkasını araştırmadan yapmış olduğunuz haberlerinizi KINIYORUZ!
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |