Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Şamın Fethi Cephesi Kurucu Lideri Şehid Oldu

Okunma: 7708
SURİYE 4 Ekim 2016 00:08
Videoyu Aç Şamın Fethi Cephesi Kurucu Lideri Şehid Oldu

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib vilayetine bağlı Derkuş kasabasında ABD'nin gerçekleştirdiği saldırıda Şam'ın Fethi Cephesi kurucusu Ebu Ferec Mısri şehid oldu.

Suriyeli muhalif Şam'ın Fethi Cephesi'nin kurucu liderlerinden Ebu Ferec Mısri, İdlib vilayetinin Cisr eş-Şuğur ilçesi kuzeyindeki Derkuş kasabası yakınındaki Cemiliye köyünde ABD'ye ait bir insansız hava aracının uçağının hedefi oldu. Yapılan saldırıda Ebu Ferec Mısri şehid oldu. İki kişi yaralandı.


Önceki adı Nusret Cephesi olan Şam'ın Fethi Cephesi'nin önde gelen liderlerinden biri olan Ebu Ferec Mısri, Muhammed Cevlani ile birlikte Nusret Cephesi'ni fesheden ve El Kaide ile olan ilişkisini sonlandıran açıklamada da yer almıştı.

Ebu Ferec Mısri, El Kaide lideri Eymen Zevahiri'nin yakın arkadaşı olarak biliniyordu. Mısır, Azerbaycan ve Pakistan'da faaliyetleri bilinen Ebu Ferec 2015 yılında Suriye'ye geçerek feshedilen Nusret Cephesi'ne katılmıştı. Geçen Nisan ayında yapılan bir drone saldırısından kurtulan Ebu Ferec ikinci saldırıda  şehid düştü.
Kaynak : timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |