Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Şamın Fethi Cephesinden Rus Karargahına Saldırı 16 Rus Askeri Öldü

Okunma: 11085
SURİYE 19 Ocak 2017 11:33
Videoyu Aç Şamın Fethi Cephesinden Rus Karargahına Saldırı 16 Rus Askeri Öldü

Şam'da yer alan Rus karargahına ŞFC saldırı gerçekleştirdi. 16 Rus askeri öldü.

Şam'ın Fethi Cephesinin geçtiğimiz günlerde Şam'daki Rus karargahına yapmış olduğu eylemin ayrıntıları beyanatı ve türkçe tercümesi.

ŞAM KEFER SUSE DE BULUNAN EMNİYET BİNASINA YAPILAN FEDAİ OPERASYONUNA AİT RAPOR...
Hamd alemlerin rabbi ALLAH'a aittir... Salat ve selam gönderilmişlerin en şereflisine, onun ailesine ve arkadaşlarina olsun...

Başkent Şam'a bağlı Kefer Suse mıntıkasındaki en önemli hedeflerden olan üst düzey emniyet binasına yapılan iki aylık gözetleme ve plandan sonra fedai timlerimizden bir tim düşman hattının arkasında olan bölgede bulunan ve içinde 16 askeri Rus müsteşarın olduğu hedefe operasyon için harekete geçti.

12/01/2017 Perşembe günü akşam saat 8 civarında EBU TALHA DEYRANİ ve EBU MUSAB MEZZİ adlı iki kahramanın oluşturduğu önceden belirlenmiş olan operasyon bölgesinde pusu atarak hedefin gelmesini beklemeye başladılar. Sonrasında planlandığı üzere hafif silahlar ile çatışma başladı ve bu ön çatışmada biri ölü diğeri yaralı olmak üzere iki Rus müsteşar isabet aldı.

Hemen sonrasında catışma bölgesine ulaşan koruma timini aldatan EBU MUSAB MEZZİ isimli kahraman kendisininde onlardan olduğunu ve çatışma hakkında ön bilgi vermek için hepsini bir yere çağırdı ve hepsi toplanınca bombalı saldırı gerçekleştirdi.

Aynı şekilde çatışma bölgesine ulaşan ikinci koruma timinin ortasında EBU TALHA DEYRANİ'de bombali bir saldırı gerçekleştirdi.

OPERASYONUN NETİCELERİ:

1-) Üst düzey korunaklı emniyet binasında bulunan 16 Rus askeri müsteşarın bir kısmı öldürüldü ve bir kısmı da yaralandı.

2-) İki kahraman fedai'nin yaptığı eylemle koruma timlerinin büyük bir kısmı öldü ve yaralandı. Rus ihtilal güçleri, Nusayri rejim ve ona dostluk yapan Arap ve yabancı bütün herkes bilsinki; ŞAM da bulunan Ehli Sünnet için kendini adamış öyle yiğitler vardır ki ne teslim olurlar, ne zillet içeren ateşkeslere razı olmazlar nede rahat bir uyku uyuyamazlar. Onlar izzet ve şerefin anlamını en iyi şekilde anlayarak rablerine tevekkül etmişlerdir. Ve onların kılıçları düşmanlarının boyunlarinda kırılmadıkca kınına girmeyeceğine yemin etmişlerdir.

Onlar ALLAH'in fazlı ile düşman topraklarında düşman askerlerini öldürmek için fırsat kollamaktadırlar. Gelecek sizin için daha acı ve daha kötü olacaktır. Gelecek size geçmişi aratacaktır.

Hamd alemlerin Rabbi Allah'a aittir. 18/01/2017

Tercüme: @esedullah562


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |