Video Foto Galeri Yazarlar
24.3.2018 - Cumartesi

ŞAPKA DÜŞTÜ, KEL GÖRÜNDÜ!

Okunma: 7796
ÖZEL HABER 7 Eylül 2017 19:37
Videoyu Aç ŞAPKA DÜŞTÜ, KEL GÖRÜNDÜ!

ABD'nin İdlib oyunu ifşa olunca devreye Rusya girdi.

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Son zamanlarda haberlerde sıkça konu edilen ABD'nin İdlib'e müdahalesi haberleri Türk toplumu tarafından ve Türkiye hükümeti tarafından kabul görmeyince, yeni oyun devreye girdi. ABD İdlib'i Musul ve Rakka gibi kana bulamaya çalışırken bu plana şimdide Rusya ile denemeye karar verdi.

ABD toplumun tepkisini fazla çekmemek için İdlib'te Türkiyeyi ön safhaya alırken, toplumunun ve vicdan sahibi kişilerin bu oyuna gelmeyerek destek vermemesi üzerine hükümet kanadı  operasyondan geri durmaya karar vermişti.  ABD kirli emellerini İdlib Müslümanları üzerinde gerçekleştirebilmek için şimdide Rusya üzerinden Türkiye'ye bir baskı oluşturma, yanına çekme ihtimalleri üzerinde yeni oyunların kapılarını aralıyor.

Rusya merkezli Stratejik Kültür Vakfı, Türkiye'nin kuzeyden, Rusya ve İran'ın da güneyden İdlib'e büyük bir operasyon düzenleyeceğini iddia ederek, İşgal tarihi bile vermekten geri durmadı. ABD'nin haftalardır üzerinde çalıştığı ve toplum huzurunda kendi yalanları ile kandırıpta yapamadıklarını şimdi Rusya üzerinden yapmanın hesapları Müslüman coğrafyalarındaki hedefini açık beyan bir şekilde gözler önüne serdi.

Daha önceki haberlerimizde bu oyunu gözler önüne seripte toplumu bilinçlendirmek için yaptığımız haberlerde '' SURİYE'DE ABD'NİN YENİ OYUNU Türkiye, ABD ve Rusya'nın İDLİB Planını İfşa Etti '' başlıklarıyla sizlere duyarmaya çalışmıştık.

ABD'nin İslam coğrafyalarını kana bulayan kirli planlarının İdlib üzerinde gerçekleşmemesi için Türk toplumunun ve Türkiye'li yetkililerin bu konuda dikkatli olması ve açıktan (PKK-PYD-Haşdi Şabi) gibi terör örgütlerini destekleyen bu ülkelerin oyunlarına gelmemesi gerektiğini tekrar hatırlatmak istedik.


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder