Video Foto Galeri Yazarlar
26.1.2020 - Pazar

Sapkınlığa Tepki Gösteren Doktora Suç Duyurusu

GÜNDEM 13 Mayıs 2016 00:57
Videoyu Aç Sapkınlığa Tepki Gösteren Doktora Suç Duyurusu

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne asılan LGBT afişini yırtıp ahlaksızlığa tepki gösteren Doktor Ahmet Mehmet Doplan hakkında SES üyeleri suç duyurusunda bulundu.

4 Mayıs'ta Şanlıurfa Sağlık ve Sosyal Emekçileri Sendikası(SES) üyeleri LGBT'lileri savunmak için Miraç gecesi LGBT afişini hastanedeki panoya asmak istemişlerdi. Tepki çeken afiş hastane doktolarından Ahmet Mehmet Doplan tarafından “Miraç kandilinin olduğu gün buraya lezbiyen afişi asılıyor. Bu demokrasi değildir, ahlaksızlıktır, bu edepsizliktir.Türkiye halkının LGBT ile ne işi olabilir. LGBT’nin sendikayla ne işi olabilir. Bu tamamen kışkırtmadır.” denilerek bu sapkınlığa tepki gösterilerek çöpe atılmıştı.

Şanlıurfa SES üyeleri bugün adliyeye gelerek LGBT'lileri savunarak bu ahlaksızlığa tepki gösteren doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Şahin Yazıtürk ise olay yaşandığı gün “Dün hastanemizde SES olduğu söylenen kişililer tarafından üzerinde LGBT kısaltmaları olan, hastane idaresinden hiçbir şekilde izin alınmadan afiş asılmaya kalkınmıştır. Bu LGBT dediğimiz olay Lezbiyen, Biseksüyel, Gay, Transseksüellerle ilgili, ilgili bir afiş. Ve bu afişin Miraç Kandili gününde hastanemde asılmaya kalkılması benim ülke insanımın ahlaki değerlerine nasıl saldırı yapıldığının göstergesidir." açıklamasını yapmıştı.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM