Video Foto Galeri Yazarlar
24.10.2017 - Salı

Savaş Mağduru Çocuklar Sevindirildi

Okunma: 1073
SURİYE 16 Haziran 2017 19:12
Videoyu Aç Savaş Mağduru Çocuklar Sevindirildi

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine aileleriyle sığınan Suriyeli çocuklar, Uluslararası Yardımlaşma ve Kalkınma Derneğinin düzenlediği etkinlikte eğlenceli vakit geçirdi.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine aileleriyle sığınan Suriyeli çocuklar, Uluslararası Yardımlaşma ve Kalkınma Derneğinin düzenlediği programında gönüllerince eğlendi.

İlçenin Alakuzu mahallesinde gerçekleşen etkinlikte Suriyeli çocuklar düzenlenen yarışmalarda ter döktü.

Halat çekme, un üfleme, yumurta taşıma, çuval koşusu oyunlarında birbirleri ile kıyasıya mücadele eden çocuklar, doyasıya eğlendi. Dernek görevlilerince alanda uçurulan drone çocukların ilgisini çekti.

Oyunların sonunda Suriyeli çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye edildi.

Derneğin Başkan Yardımcısı Necip Fazıl Aksoy, yaptığı açıklamada, Suriyeli çocukların mutlu olmaları için çalıştıklarını söyledi.
Çeşitli oyunlar yaparak çocukların yüzünü güldürmeyi istediklerini belirten Aksoy, "Burada aralarında yetimlerin de olduğu Suriyeli 120 çocuğumla birlikte halat çekme, un üfleme, yumurta taşıma, çuval koşusu oyunları oynadık. Savaşın hayatlarını kararttığı bu çocukların yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

"Savaşın en mağduru çocuklar"

Uzun süredir devam eden iç savaşta en çok mağdur olanların çocuklar olduğuna dikkat çeken Aksoy, "Bu doğrultuda dernek olarak onların yaralarını sarmak için gece gündüz çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çeşitli eğlenceler yaptıktan sonra 120 çocuğumuza birbirinden farklı hediyeleri verdik." diye konuştu.

Aksoy, bu tarz eğlence programlarının devam edeceğini kaydetti.

Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |