Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Selâm Tevhid davası hakimi tutuklandı

Okunma: 1205
GÜNDEM 8 Eylül 2016 10:11
Videoyu Aç Selâm Tevhid davası hakimi tutuklandı

Fethullah Gülen örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 1.5 aydır aranan ve Ordu'da fındık bahçesinde yakalanan Selâm Tevhid ve KCK davası hakimlerinden Kazım Kahyaoğlu, Sakarya'da tutuklandı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Gülen örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve Çarşamba günü Ordu'nun Korgan İlçesinin Kumru mevkiinde jandarma tarafından fındık bahçesinde yakalanan KCK hakimlerinden Kazım Kahyaoğlu, Ordu'da emniyetteki işlemleri yapıldıktan sonra Sakarya'ya getirilerek adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusu tamamlanan Kahyaoğlu, sevk edildiği Nöbetçi Sıulh Ceza Hakimliği'nce 'FETÖ üyesi olmak' ve 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından tutuklandı.

Kahyaoğlu'nun savcılık sorgusunda suçlamaları reddettiği öğrenildi. Kazım Kahyaoğlu, cezaevine gönderilmek üzere adliyeden çıkarıldığı sırada kendisini görüntüleyen gazetecilere, "KCK'lıları yargılayan mahkeme başkanı şu anda tutuklandı, siz de reklam yapın" dedi.

Hakim Kazım Kahyaoğlu İstanbul’da görülen KCK davasına bakan İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanıydı. “Selâm Tevhid” olarak bilinen “Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında usulsüz dinleme yönünde karar aldığı gerekçesiyle 17/25 Aralık sonrasında Kadastro Hakimi olarak Sakarya Adliyesi'ne atanmıştı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kayıplara karışan Hakim Kahyaoğlu hakkında İstanbul'da da süren soruşturma olduğu öğrenildi.

Kaynak : dha

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |