Video Foto Galeri Yazarlar
20.6.2019 - Perşembe

Selfit eylemcisinin izini bulmada başarısız olan İsrail Asılsız Haberlerle Acizliğini Gizlemeye Çalışıyor

Okunma: 481
FİLİSTİN 18 Mart 2019 20:39
Videoyu Aç Selfit eylemcisinin izini bulmada başarısız olan İsrail Asılsız Haberlerle Acizliğini Gizlemeye Çalışıyor

İşgal güçleri, aldığı tüm güvenlik önlemlerini yerle bir eden ve dün biri haham üç işgalciyi öldüren Filistinli yeni bir kahramanla karşı karşıya ve büyük bir şaşkınlık yaşıyor.

Filistinli direnişçinin dün Selfit vilayetinde gerçekleştirdiği eylemin ardından işgal rejiminin tüm güvenlik birimlerinin devreye girmesine rağmen eylemciye hâlâ ulaşılamadı.

İşgal güçleri acizliğini gizlemek için Siyonist kamuoyunu yanıltma ve asılsız haberler yayma metoduna başvurmaya başladı.

İşgal rejimi medyası bu sabah (18 Mart Pazar) on dakika içinde Filistinli eylemcinin çatışmada şehit olduğu haberleriyle doldu fakat söz konusu haberler daha sonra yavaş yavaş değişmeye başladı.

Filistinli eylemcinin öldürüldüğünü öne süren işgal rejimi medyası daha sonra haberlerini “Gözaltına alındı” şeklinde değiştirdi.

Bir süre sonra o haberleri de tashih eden işgal rejimi medyası, Filistinli eylemcinin değil eylemciye yardım eden bir şahsın gözaltına alındığını öne sürdü.

Filistin bir gencin Selfit vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında dün gerçekleştirdiği bıçaklama ve ateş açma eyleminde iki işgal askeri öldü, biri haham beş işgalci yaralandı. Yaralı hahamın da bu sabah hayatını kaybettiği açıklandı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder