Video Foto Galeri Yazarlar
26.3.2019 - Salı

Selfit’te İsrail atıklarını taşıyan bir kamyon yakalandı

Okunma: 1658
FİLİSTİN 6 Mart 2018 11:57
Videoyu Aç Selfit’te İsrail atıklarını taşıyan bir kamyon yakalandı

Çevre Koruma İdaresi ve Gümrük Zabıtası tarafından ​Selfit’te İsrail atıklarını taşıyan bir kamyon yakalandı.

Filistin Çevre Koruma İdaresi ve Gümrük Zabıtası, bugün (5 Mart Pazartesi) işgal rejiminin atıklarını taşıyan ve Selfit’in kuzeyindeki Haris ve Kefel Haris bölgesine doğru giden bir kamyonu yakaladı.

Çevre Koruma İdaresi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, atıklara ve kamyona el konulduğunu, şoförün sorguya çekildiğini, vilayetteki ekonomi ve sağlık müdürlükleriyle birlikte gerekli hukuki işlemleri yerine getireceklerini söyledi. Bildiride, atık kaçakçılığının çevre konusunda 1999 yılında çıkarılan 7 nolu yasanın 23’üncü maddesine aykırı olduğu ifade edildi.

Çevre Koruma İdaresi, söz konusu maddede belli yerlerin ve şartların dışında atıkların atılmasının veya işlenmesinin, çöp yakılmasının çevrenin korunması amacıyla yasaklandığını bildirdi.

Bildiride, vatandaşlara ve fabrika sahiplerine çağrı yapılarak, çöplerini ve atıklarını çevreye gelişigüzel atmamaları, tehlikeli atıkları taşımamaları ve yetkililere bilgi vermeleri talep edildi. Çevre Koruma İdaresi, son dönemde Selfit, Tulkerem, Kalkiliya, El-Halil ve Nablus’ta İsrail atıklarını kaçırma olaylarının artış gösterdiğinin gözlemlendiğini söyledi.
Kaynak : FİEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder