Video Foto Galeri Yazarlar
20.6.2019 - Perşembe

Selfit’teki Bıçaklama ve Ateş Açma Eyleminde Biri Asker İki İşgalci Öldü

Okunma: 535
FİLİSTİN 17 Mart 2019 23:07
Videoyu Aç Selfit’teki Bıçaklama ve Ateş Açma Eyleminde Biri Asker İki İşgalci Öldü

Batı Yaka’nın Selfit vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bu sabah (17 Mart Pazar) gerçekleştirilen bıçaklama ve ateş açma eyleminde biri asker iki işgalci öldü ve iki Yahudi yerleşimci de ağır yaralandı.


İşgalcilere ait 0404 sitesi, Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki kavşakta gerçekleştirilen bıçaklama eyleminde iki İsraillinin öldüğünü ve ikisinin de ağır yaralandığını, eylemcinin işgal askerinin silahını da kaçırdığını bildirdi.

İşgal rejimi medya organları, bir Filistinlinin Ariel’de bir işgal askerini bıçakladığını ve silahını alarak askere ateş ettiğini, daha sonra araç içinde oturan bir başka askere ateş açarak araca el koyduğunu ifade etti.

Filistinli eylemcinin işgal askerinden ele geçirdiği araçla otobüs durağına doğru gittiği ve ateş açmaya devam ettiği, bu sırada iki İsraillinin yaralandığı kaydedildi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Barkan bölgesinde Filistinli eylemciyle işgal güçleri arasındaki çatışmanın devam ettiği bildirildi.

İşgal rejimi askeri kaynakları eylemin oldukça ağır olduğunu belirtirken, işgal yönetimi yakınlardaki Yahudi yerleşkelerinin kapılarının kapatıldığını açıkladı.

İşgal rejimi medya organları, Selfit yakınlarındaki Burgin’de eylemciyle yaşanan çatışmada yaralanan askerler olduğunu bildirdi.

AtesAcmaEylemi-OlayYeri
AtesAcmaEylemi-OlayYeri

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder