Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

Serbest bırakılan Rahibe'den rejim muhabirine açıklama! Siz yalancısınız

Okunma: 4337
ÖZEL HABER 24 Ağustos 2014 00:10
Videoyu Aç Serbest bırakılan Rahibe'den rejim muhabirine açıklama! Siz yalancısınız

Nusret Cephesi tarafından kaçırılan ve daha sonra serbest bırakılan rahibelerden Esed rejimine çalışan tv muhabirlerine tepki.

KahveKitap
Suriye'nin başkenti Şam'ın Malula beldesinde muhalif gruplardan Nusret Cephesi tarafından kaçırılan ve daha sonra serbest bırakılan rahibelerden Suriye rejimine çalışan muhabirlere sert açıklama.

Haber: ISLAH HABER

Malula'dan Aralık 2013'te Nusret cephesi tarafından kaçırılan ve daha sonra Suriye cezaevlerindeki 150'den fazla kadın tutuklunun serbest bırakılmasıyla sonuçlanan takasta 12 rahibeden biri Suriye rejimine çalışan muhabirlere sert açıklamada bulundu.

Suriye rejimine çalışan tv muhabirlerine açıklamada bulunan bir rahibe, muhabire "Siz yalancısınız, Suriye'yi mahvettiniz" diyerek tepki verdiği ve odadan kovduğu açıklandı.

Daha önceden de kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan rahibeler Nusret Cephesi birliklerinin kendilerini güvenli bir noktaya götürdüklerini açıklamış ve direnişçilerden iyi muamele gördüklerini söylemişlerdi.

Serbest bırakılan rahibelere muhabirin yönlendirmeli “Size nasıl davrandılar?” sorusuna muhabir beklemediği cevabı aldı.

“Allah için El-Nusra Cephesi bize hep iyi davrandılar, haçlarımızı çıkartmadılar. Bize çok güzel davrandılar. Bize karşı çok iyiydiler.” şeklinde cevaplar veren rahibeler, böylelikle Suriye direnişinin adaletine dikkat çekmiş oldular.


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder