Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

ŞEYH MEHDİ: İDLİB’İN TEHDİDİNE EN İYİ MUAMELE ŞEKLİ

Okunma: 2909
SURİYE 12 Temmuz 2018 17:40
Videoyu Aç ŞEYH MEHDİ: İDLİB’İN TEHDİDİNE EN İYİ MUAMELE ŞEKLİ

Şeyh Abdurrezzak El-Mehdi: İdlib’in Karşı Karşıya Olduğu Tehditlerle En İyi Muamele Şekli

NisaButikAdana

Şeyh Abdurrezzak el-Mehdi telegram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Rus subayın sosyal medya üzerinden yayınladığı, İdlib savaşı ve İdlib’de gerçekleşecek yıkımla ilgili olarak nasıl bir tepki verilmesi gerektiği hususuna değindi.

El-Mehdi halkın dört kısma ayrıldığını belirtti: “Bazıları korkmakta ve tedirgin olmakta, bu kimseler Nusayri rejimi ve cani Ruslarla anlaşma yapmaya hazırdır. Bazıları işgalci Rusya ile Türkiye tarafından desteklenen bazı grupların gerçekleştirdiği “gerginliğin azaltılması” anlaşmasının onları koruyacağını zannederek bu türden haberleri yalanlamakta. Bazıları hiçbir şeye aldırış etmeden, İdlib’in saldırganların mezarı olacağını söylemekte. Ancak doğru olan kesim, işleri ciddiye alanlardır. Çünkü tedbir almak vaciptir. Düşmanımız kalleştir, ne söz ne de ahit tanımaktadır. Bu nedenle hazırlık yapmalıyız, çalışmalıyız, sebeplere sarılmalı ve Allah Subhanehu ve Teala’ya tevekkül etmeliyiz.”

Rus subayın bu tehditleri, bazı devrim “kurbağalarının” yüz üstü bırakmaları ve silahlarını teslim etmeleri ve bölgede işlenen katliamların uluslararası düzeyde görmezden gelinmesi eşliğinde mücrim rejimin ve destekçisi olan mezhepçi milislerin Güney Suriye bölgelerine yürüttükleri şiddetli saldırılardan sonra gelmiştir.

Kaynak : ebaa.news

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana