Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

ŞFC’nin Altın yüzük takan Komutanı!

Okunma: 8604
SURİYE 27 Eylül 2016 12:26
Videoyu Aç ŞFC’nin Altın yüzük takan Komutanı!

SOL Jargonlu siteler ile Hüda Par’a yakınlığıyla bilinen HürSeda sitesinin Rus Sputnik sitesinden aktardığı haberde, sözde Şam’ın Fethi Cephesi’ne bağlı bir komutanın ABD’den yardım aldığıyla ilgili bir röportaja yer verildi.

Alman gazeteci Jürgen Todenhöfer tarafından yapılan röportajda sözde bir ŞFC komutanı ABD’nin ŞFC’ye başta BGM-71 TOW tanksavar füzeler olmak üzere çok sayıda silah gönderdiğini ileri sürüyor.

ŞFC’nin Altın yüzük takan Komutanı!

Kurgu olan haberde, ŞFC’nin sözde komutanın sol elinde bir altın yüzük taktığı görülüyor. Bilindiği üzere Şeriat ile yönetimi isteyen ŞFC’nin İslam Dininde erkeklerin takmasının haram olduğu altın yüzükle görülmesi haberin tamamen alelacele ve amatörce hazırlandığını gösteriyor.

ŞFC’ye NUSRA denilerek algı yapıldı

Haftalık Alman dergisi Focus’tan aktarılan tamamen Dezenformasyon olduğu görülen haberde, özellikle El Kaide’den bağlarını kopardığını ve Şam’ın Fethi Cephesi adını alan söz konusu gruba Nusra ile hitap edildiği dikkatlerden kaçmazken algı röportajda ise konuşan kimliği belirsiz komutan, silahların ABD, Rusya ve BM tarafından ‘terör örgütü’ olarak kabul edilen El Nusra’ya verilmesine herhangi bir örgütün aracılık edip etmediği sorusuna, “Füzeler, doğrudan bize verildi. Amerikalılar bizim yanımızda” yanıtını veriyor.

Belirsiz sözde komutan, amaçlarının şeriat kurallarıyla yönetilen bir İslam devleti kurmak olduğunu ve herhangi bir seküler devleti tanımayacaklarını ifade etti.

RUS uçaklarının vurduğu BM Yardım tırlarını ŞFC vurdu algısı

Söz konusu röportajda Halep’e yardım taşıyan BM konvoylarının Rusya tarafından vurulmasından söz edilmeyerek sözde ŞFC’nin yardım TIR’larının geçişine izin verilmeyeceğini aktaran komutan, “Kamyonların girmesine izin vermemiz için rejimin tüm bölgelerden geri çekilmesi lazım. Eğer kamyonlar yine de gelirse sürücüleri tutuklayacağız” dedi denilerek algı yapıldığı gözlerden kaçmadı.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |