Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

Şii Husi İstihbarat Şefi İnfaz Edildi

GÜNDEM 28 Eylül 2014 13:02
Videoyu Aç  Şii Husi İstihbarat Şefi İnfaz Edildi

El Kaide tarafından Şii Husilerle girilen çatışma sonucu ele geçirilen istihbaratçı rehineler infaz edildi.

Arap Yarımadası'ndaki El Kaide, üyelerinin Dale kentindeki istihbarat şefini infaz ettiğini duyurdu. Muhammed Tahir El Şami adındaki istihbarat şefinin 4 iş arkadaşı ile beraber infaz edildiği kaydedildi. Bazı raporlar, El Şami'nin kentin siyasi güvenlik yöneticisi olduğunu söylüyor.

Arap Yarımadası'ndaki El Kaide'nin son günlerde Dale'de gerçekleştirdiği faaliyetler dikkat çekiyor. Örgüt, geçtiğimiz hafta da ülkede siyasi kaosa neden olan Şii Husilerden 8 kişiyi esir almıştı. Raporlar, dün infaz edilen istihbarat üyelerinin ele geçirilen 8 Şii Husiden 5'i olduğunu belirtiyor.

İnfaz edilen istihbaratçı Husilerin, El Kaide ile Şii Husiler arasında Damt'ta gerçekleşen çatışmanın ardından rehin alındığı aktarılıyor. El Kaide, çatışmada öldürülen 4 üyesinin cesetleri ve 20 Milyon Riyal (yaklaşık 93,000 Dolar) karşılığında rehinelerin serbest bırakılacağını açıklamıştı.

Geçen hafta gerçekleşen bu olayın, işgal ettiği bölgeleri artırmış olan Şii Husiler için tansiyonun yükselmesine ve geniş protesto eylemleri düzenleyerek Sünnilere saldırmasına neden olduğu kaydedildi.

Husilerce takınılan saldırgan tavırlara cevap veren Yemen El Kaidesi, ülkedeki Sünnileri silahlanarak Şiilere karşı ayaklanmaya çağırdı.

The following pictures were posted by a self-identified AQAP member on Twitter: 

 


 

 

Yemen El Kaidesine ait bir sosyal medya hesabından servis edilen resimler, 'Rafizilerle Damt'ta girilen savaşın ardından El Kaide aslanlarınca esir alınmış mürtedler kendi mezarlarını kendi elleri ile kazdılar' yorumu ile verildi.

Kaynak : İnca News
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM