Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Şii Molla: Terörist Ebu Bekir Ve Ömer’e Karşı Hristiyanların Yanındayım

Okunma: 11831
İRAN 19 Nisan 2017 18:24
Videoyu Aç Şii Molla: Terörist Ebu Bekir Ve Ömer’e Karşı Hristiyanların Yanındayım

İranlı Şii Molla Muhammed Tevhidi, Hristiyan din adamlarıyla bir araya geldiği bir panelde konuşma yaptı. Şii din adamı, İslam’ın Hristiyanlığa karşı ‘baskı’ uygulamasına karşı olduğunu ifade etti.

İran’ın dini merkezi ve medreselerin bulunduğu Kum kentinde eğitim alan Şeyh Muhammed Tevhidi, ‘Hristiyanlara yönelik İslam savaşı yürütülmesine karşıyım’ dedi.

Şii Molla sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İslam’ın terörist halifeleri Ebu Bekir, Ömer ve Osman’a karşı, İsa’nın ve Takipçilerinin yanındayım.”

Şiilik, hicri 1. yüzyılda İslam’ın İkinci Halifesi Hz. Ömer’in ateşperest Ebu Lulu tarafından öldürülmesiyle başlayan süreçte vücut bulan yeni fraksiyonların en güçlülerinden biri olarak biliniyor.

Şiilik inancı, kutsiyet atfedilen ve ‘imam’ olarak adlandırılan Hz. Muhammed’in bazı akrabalarını önceki Peygamberlerden üstün görürken aralarında ilk üç halife Ebu Bekir, Ömer ve Osman’ın da bulunduğu İslam’ın en önemli şahsiyetlerinin birçoğunu ‘kafir’ olarak niteler.

Şeyh Muhammed Tevhidi, İslam halifeleri Ebu Bekir, Ömer ve Osman’ın IŞİD’in aşırı itikadını ilk kuran kişiler olduğunu iddia ettiği açıklamasında ‘onlar benim dinimi çaldılar’ dedi.

“Filistin Aslında Yahudilere Ait”

Geçtiğimiz günlerde Avustralya’da Adelaide Rotary Kulübü’nde konuşan Şii din adamı Muhammed Tevhidi, Sahihi Buhari ve benzeri bazı kitapların Avustralya’da yasaklanması gerektiğini söylemişti.

Şii din adamına göre terörizm faaliyetleri bu gibi kitaplardan öğreniliyor.

İran doğumlu Muhammed Tevhidi, Avustralya’daki Cami sayısına kısıtlama getirilmesi gerektiğini savunduğu konuşmasında Avustralya İstihbarat Kurumunun dini liderlere ayrılan ödenekleri denetlemesi ve onları kimlerin finanse ettiğini araştırması tavsiyesinde bulunmuştu.

Yahudi locaları tarafından desteklendiği bilinen Rotary Kulübünde konuşan Şii din adamı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu, başıma iş açacak fakat, Filistin Yahudilerin diyarıdır.”

Tevhidi ekledi: “demek istediğim şu ki, hadi canım, bunu kim bilmiyor ki? İsa Kudüs’e geldi. O, orada bulunan İsrailoğullarına gönderildi. Orası Yahudi diyarı.

İran’ın Kum kentinden mezun olan Muhammed Tevhidi, İslam Dininin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini de söylemişti.

“Nusra ve IŞİD Müslüman Değil; Trump’la Nefretimiz Aynı”

Lübnanlı Şii din adamı Muhammed El Hac Hasan, El Cedid Televizyonunun sunduğu bir programa kaıldı. Nusret Cephesi ve IŞİD’in Müslüman olmadığını söyleyen Şii din adamı, Amerikan bayrağını öptüğü oturumda Trump’ı takdir ediyorum dedi.

Televizyon sunucusunun ‘İslam’dan nefret eden biri hakkında ne düşünüyorsun’ şeklindeki ısrarlı sorusuna cevap veren Şii Hac Hasan, ‘bu, onunla Allah arasındadır’ demekle yetindi. ‘Peki İslam’dan ve Müslümanlardan nefret eden Trump’ı destekliyor musun’ diye soran TV sunucusuna ‘Trump benim nefret ettiğim kişilerin aynısından nefret ediyor’ şeklinde verdiği cevapla hayret uyandırdı.

Program sunucusunun ‘Trump’ın mitingine katılarak ona el salladığın için utanmıyor musun?’ sorusu ise Şii din adamında ‘sadece bu değil, onu tekrar alkışlıyorum’ ifadeleriyle karşılık buldu.

Müslümanların Batı dünyasında el, ayak kesen birileri olarak göründüğü sürece Trump ve benzerlerinin İslam’a ve Müslümanlara karşı benzer tutum sergilemekte haklı olduğunu savunan Şii din adamı, Trump’a Nusret Cephesi ve IŞİD gibilerinin Müslüman olmadığının anlatılması gerektiğini söyledi.

Suriye’deki sivil Müslümanların öldürülmesinde Şiiliğin bir kolu olan Nusayrilere destekte etkin rol oynadığı gözlenen İran’ın Sünni Müslümanlara karşı yürüttüğü soykırım politikasında Rusya, Çin ve ABD ile işbirliği yaptığı biliniyor.

Asyanın Sesi


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |