Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Silo Astanaya Davet Edilmezsek Suriyede Kan Durmayacak

Okunma: 3992
ÖZEL HABER 16 Ocak 2017 16:53
Videoyu Aç Silo Astanaya Davet Edilmezsek Suriyede Kan Durmayacak

Terör örgütü (PKK) Suriye Demokratik Güçleri milislerinin sözcüsü Talal Silo Astana görüşmelerine davet edilmezlerse, Suriyedeki kanın devam edeceğini açıkladı. Açıklamalarında ABD'deden açık bir destek aldıklarınıda bildirdi.

 ÇEVİRİ: ISLAH HABER 

Suriye Demokratik Güçleri (SDF) milisleri sözcüsü Talal Silo, Astana görüşmelerine çağrılmadıkları takdirde alınan kararları tanımayacaklarını ve bunun da Suriyelilerin kanının akmaya devam etmesi olduğunu söyledi.
 
ABD yönetimindeki koalisyon tarafından desteklenen terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG, Rakka'nın kuzeyindeki köyleri işgal ederek tarafsız insanları göç etmeye zorluyor ve katliamlara devam ediyor.

Örgütün sözcüsü Talal Silo; ABD'nin açık olarak kendilerini destelediğini ve silah verdiğinide bildirdi.

 

"el-Hal" internet sitesi ile gerçekleştirdiği röportajda "Bu krize bir çözüm aramak amacıyla planlanmış Astana görüşmelerinde yerimiz olmazsa bu, konferansta alınan hiçbir kararı tanımamıza yol açacaktır çünkü bizim birliklerimiz birçok zafer kazandı, bir çok bölgede savaştı; yani pratik olarak Suriye krizini çözmek için harcanan herhangi bir çabada var olmalıdır." dedi.
 
SDG(SDF) milisleri güçlü bir Amerika-Batı desteğine sahip ve Birleşik Devletler onları Suriye partisi olarak Astana'ya katılmaya çağırıyor ancak Türkiye bunu şiddetle reddediyor ve SDG Moskova ile onların emri altında hareket etme konusunda uzlaştı. PYD'nin silahlı kolu YPG'yi de içeren milislerin lideri "AFP" haber ajansına : "Onlar görüşmelere davet edilmediler ve onların katılması konusu veto edildi."
 
Silo, Suriye Demokratik Güçleri milislerinin bel kemiğini oluşturan terör örgütü YPG'nin ardındaki güçlü ABD desteğini gizlemedi ve : " Şu muhakkaktır ki ABD desteği güçlerimiz tarafından IŞİD'e düzenlenen birçok saldırıdan kazanılan zaferlerin sonucudur, bu yüzden biz, Birleşik devletler ve uluslararası koalisyon bu savaşta aynı taraftayız.
 
Ankara, Washington'un YPG'ye sağladığı geniş çaplı teçhizatı açığa çıkardı ve bunun durdurulmasını istedi ancak Silo:" Siz tüm desteği açığa çıkaramazsınız çünkü böyle şeyler askeri sırlar olmalıdır ancak biz karmaşık modern silahlar, anti-tanklar, hafif ve orta dereceli silahlar aldık, bunlar şu anda da içinde bulunduğumuz çatışmalarda ve önceki saldırılarımızda kullanıldı."

 
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |