Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Sisi yönetimi 120 bin camiyi kapattı

Okunma: 4185
MISIR 12 Kasım 2016 08:28
Videoyu Aç Sisi yönetimi 120 bin camiyi kapattı

Sisi yönetimi 120 bin camiyi kapattı

Mısır'da darbeyle göreve gelen Kahire yönetimi, bugün yapılması beklenen gösterilere karşı tüm camilerin namazların hemen ardından kapatılması talimatı verdi. Tahrir Meydanı'ndaki metro istasyonu da gösteriler öncesinde kapatıldı. Mısır'da darbe karşıtları, 11 Kasım için çağrı yapmış ve "Garibanlar Devrimi" adı altında yeni bir devrim çağrısında bulunmuştu.

Mısır yönetiminin, "Garibanlar Devrimi" sloganıyla bugün yapılması beklenen gösterilere karşı tüm camilerin namazların ardından hemen kapatılması başta olmak üzere bir dizi önlem aldığı belirtildi.

Mısır Vakıflar Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bakan Muhammed Muhtar Cuma, ülkedeki hayat pahalılığını protesto etmek için planlanan gösteriler nedeniyle camilerdeki hareketliliğin gözlenmesi amacıyla bir ekip görevlendirdi.

Cuma'nın göstericilerin kullanmaması için tüm namazların ardından camilerin hemen kapatılması yönünde talimat verdiği ifade edildi.

Karar gereği ülkedeki 120 bin caminin namazların hemen ardından kapatılacağı ve muhtemel kargaşaları önlemek için tüm personelin hazır bulunacağı belirtildi.

Vakıflar Bakanlığının ayrıca tüm camilerde "tahribat uyarısı ve Mısır'ı korumanın önemi" konulu hutbe okutacağı kaydedildi.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek Koalisyonu açıklama yayımlayarak, 11 Kasım eylemlerinde yer alacaklarını kamuoyuna duyurdu. Açıklamada, "11 Kasım 25 Ocak Devrimi'nin devamı olacak." dedi.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |