Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2019 - Cuma

Siyonist İsrail Askerinin Kemiklerine Karşılık İki Suriyeli Esir Teslim Edilecek

Okunma: 612
FİLİSTİN 28 Nisan 2019 12:54
Videoyu Aç Siyonist İsrail Askerinin Kemiklerine Karşılık İki Suriyeli Esir Teslim Edilecek

İsrail'in resmi kaynaklarının yaptığı açıklamalara göre İsrail, 1982'de izi kaybolan bir askerinin kemiklerinin birkaç hafta önce Suriye tarafından teslim edilmesine karşılık iki Suriyeli esiri teslim edecek.

KahveKitap
Haaretz adlı İsrail gazetesinin bir İsrailli yetkilinin verdiği bilgiye dayandırdığı haberine göre, İsrail askeri Zacahry Baumel'in kemiklerinin teslim edilmesinden sonra İsrail tarafından esir tutulan iki Suriyelinin serbest bırakılacağı açıklandı.

Zacahry Baumel, 11 Haziran 1982 tarihinde Lübnan'ın Beka' bölgesinde İsrail'le Suriyeliler arasında meydana gelen Sultan Yakub Savaşı'nda kaybolan altı askerden biriydi. Bu savaşta İsrail'in yirmi askeri öldürülmüştü.İsrail kaybolan altı askerden ikisini savaş sonucu geri almıştı. Üçüncü ve dördüncü askerin cesetleri 1984 ve 1985 yıllarında bulunmuştu. İki asker ise kayıp durumdaydı.

Haaretz gazetesi Zacahry Baumel'in kemiklerinin geçtiğimiz Mart ayının sonlarında İsrail Havayolu şirketi El Al'a ait bir uçakla üçüncü bir devletten İsrail'e nakledildiğini, bunun için başka devletlerle herhangi bir pazarlık yapılmadığını yazdı.

İsrail, Baumel'in kemiklerinin İsrail'e götürüldüğünü Netanyahu'nun Rusya ziyaretinden bir gün önce ve İsrail genel seçimlerinden beş gün önce 4 Nisan tarihinde açıklamıştı.


 
Kaynak : Fiem
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder