Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Siyonist katil İsrail, kanser saçıyor!

Okunma: 3489
FİLİSTİN 7 Mart 2017 07:28
Videoyu Aç Siyonist katil İsrail, kanser saçıyor!

Şehadet bilinciyle vatanlarını savunan Filistinlileri topla tüfekle yenemeyeceğini anlayan İsrail, saçtığı kanserlerle Filistin halkını yok etmeyi hedefliyor… Listenin ön sırasında çocuklar ve kadınlar bulunuyor

İsrail cephede şehit edemediği Filistinlilere özellikle 2008’den sonraki saldırılarında aşikâr bir biçimde kullandığı yasaklı silah sayılan fosfor bombası kullanarak, kansere mahkum ediyor. Filistin’de kansere yakalanma oranları hızla artarken, diğer yandan da İsrail kanser ilaçlarının Filistin’e girişine de engel oluyor. Kanser, Filistin’de küçük yaşlardaki çocukları dahi yakalarken İsrail’de hemen hemen hiç kanser hastasının olmaması dikkat çekiyor.

İşgal devleti İsrail, son 10 yılda yasaklı fosfor bombası ve kimyasal silahları aşikâr biçimde kullanarak, Filistin’i kanser hastalığına bürüdü. Dünya Kanser Günü sebebiyle ülkede bulunan kanser hastalığı ile ilgili rapor yayınlayan Filistin Sağlık Bakanlığı’nın istatistiklerine göre Filistin’de kanser vakalarında ciddi artışlar boy gösteriyor. Rapora göre her yüz bin Filistinliden 83,8’i kanser hastalığına yakalanıyor. Filistin’de yılda ortalama iki bin kişi kanserden hayatını kaybederken İsrail’de bu rakam senede 100’ü bulmuyor. Bakanlık raporuna göre, daha önceleri kanser hastalığından hayatını kaybedenler, genel ölüm sıralamasında gerilerde iken son beş yılda ikinci sıraya kadar yükseldi. Kanserden hayatını kaybedenlerin oranı genel ölümlere göre yüzde 13,88 oranına çıktı. 

DÖKME KURŞUN OPERASYONU’YLA BAŞLAYAN KANSER

İsrail’in 27 Aralık 2008’de başlattığı ve 18 Ocak 2009’da sonlanan ‘Dökme Kurşun Operasyonu’ ismini verdiği ve İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın bu operasyonu ‘Furkan Savaşı’ olarak adlandırdığı savaşta fosfor bombası ve seyreltilmiş uranyum gibi anlaşmalı olmayan silahlar kullandığı ortaya çıkmıştı. 2009’dan sonra 2012 ve 2014 yıllarında yaptığı saldırılarda da fosfor bombası kullanan İsrail, hiçbir yaptırım ödemezken, bu saldırılardan sonra Filistin’de kanser oranları hızla artış gösterdi.

ÇOCUKLAR YÜZDE 30,2 ORANI İLE KAN KANSERİNE YAKALANIYOR

Kanser hastalarının yaş ortalaması hakkında bilgi veren Filistin Sağlık Bakanlığı, kanser hastalarının yüzde 34,4’ünün 65 yaş ve üzeri, yüzde 59,8’inin 15-64 yaş arası ve yüzde 6,8’inin ise 15’in altında olduğunu belirtti. Ölümlere neden olan kanser türleri sıralaması göğüs, akciğer, kolon, beyin ve kan kanseri şeklinde olurken, Filistinli çocukları yüzde 30,2 oranı ile kan kanserine yakalanıyor. 

İSRAİL’DE KANSER YOK

Filistin kanserle mücadele ederken, İsrail’de kansere yakalanma oranının yerlerde olması dikkat çekiyor. Uzmanlara göre İsrail’de kanserin bu denli az olmasının sebepleri beslenme şartlarının ve kansere yakalananların kullandıkları ilaçlar olarak görülüyor. Genellikle bitkisel ilaçlarla tedavi gören İsrail, Filistin’e kanser ilaçlarının girişine de ambargo koyuyor.

İŞGALCİ EZCANEDEN İLAÇ ALINAMIYOR

Temel ihtiyaç olmasına rağmen ilaçlar Filistin’de zor şartlarda temin ediliyor. Ülkeye İsrail’in kontrolü ile güçlükle giren ilaçlar, işgal yerleşimcilerinin eczanesinde satılıyor. Filistinlilerin çok zorda kalmadığı sürece yaklaşmadığı işgalciler, eczanelerinde ilaçları normal fiyatın çok üstünde sattığı için Filistinli hastalar ilaç alamıyor. 

FİLİSTİNLİ KADINLARIN 22,8’İ KANSER SEBEBİYLE HAYATINI KAYBEDİYOR

Filistin Sağlık Bakanlığı, yeni kanser vakalarının yüzde 52,5’inin kadınlarda, yüzde 47,5’inin ise erkeklerde bulunduğunu belirtti. Kadınlar için en ölümcül kanser çeşidi göğüs kanseri olurken, Filistinli kadınların 22,8’i göğüs kanseri yüzünden hayatlarını kaybediyor. Erkekler için akciğer kanseri tehlike arz ederken, Filistin’de akciğer kanseri yüzde 8,7 oranıyla hastalıkların başında geliyor.

Milli Gazete


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |