Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Siyonist Uzmanlar: Kassam’ın Yayınladığı Fotoğraflar İsrail’e Zarar Verdi ​

Okunma: 991
FİLİSTİN 24 Kasım 2018 06:30
Videoyu Aç Siyonist Uzmanlar: Kassam’ın Yayınladığı Fotoğraflar İsrail’e Zarar Verdi ​

Siyonist işgal rejiminde yayın yapan Kanal-10 Televizyonu askeri uzmanı Alon Ben David, Gazze’de operasyon yapan birliğin Hamas tarafından deşifre edilip birlikte görev alan şahısların fotoğraflarını yayınlamasının stratejik düzeyde zarar verdiğine dikkat çekerek, bu zararın sadece Gazze ile sınırlı kalmadığını zararın bütün Ortadoğu düzeyinde olduğunu ifade etti.

KahveKitap
Ben David yaptığı değerlendirmede “Hamas bu fotoğrafları ve bu kadar gizli ve hassas bilgileri ya gözetleme kameralarından ya internetten veya sahip olduğu son derece ileri teknoloji aracılığıyla ele geçirmiştir. Bu gerçekten zor bir olay. O nedenle Askeri Sansür Organı fotoğrafların yayınlanmaması kararı geldi. Bu fotoğrafların internette yayınlanmasıyla meydana gelecek zararı tahmin etmek çok zor. Fakat İsrailliler şunu bilmeliler ki bu konuda yapacakları bir şey, sadece Hamas’a hizmet edecektir” ifadesini kullandı.

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları 22 Kasım Perşembe günü Siyonist askeri birliğin 11 Kasım 2018 tarihinde Gazze’nin Han Yunus şehrinin doğusuna sızarak yapmak istediği ancak Kassam mücahitleri tarafından engellenen operasyonda kullanılan araçlarla, operasyona katılan şahısların fotoğraflarını yayınladı.

Kassam’ın yayınladığı bilgi ve görüntüler işgal rejiminde şoka uğratırken, işgal rejimindeki Askeri Sansür Organı, fotoğrafların yayınlanmaması konusunda karar aldı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder