Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

Sızdırılan belgelerle Esed’e silah veren ülkeler

SURİYE 7 Haziran 2015 13:49
Videoyu Aç Sızdırılan belgelerle Esed’e silah veren ülkeler

Esed Rejimine ait sızdırılmış resmi bir belge Rejim askerlerinin kullandığı mühimmatları ve bu mühimmatların hangi ülkelerden sağlandığını ortaya koydu.

infocenter.media sitesinde yer alan habere göre, mühimmat sağlayanlar arasında Suriye Rejimine karşı olduğun açıklayan ülkelerin de bulunması dikkat çekti.

Sızdırılan belgeye göre Ulusal Savunma Kuvvetleri NDF ve diğer Rejim yanlısı milisler Almanya, ABD, Mısır, Rusya ve Çin yapımı silah ve mermi kullanıyor.

Ulusal Savunma Kuvvetleri NDF Lazkiye Ofisinden sızdırılan belgede kullanılan silah ve mühimmata ait detaylı bilgi yer alıyor. Belgede Alman mermilerinin, Çin Cluster Füzelerinin, Amerikan mermilerinin ve Mısır RPG 7’lerinin ayrıntıları bulunuyor.

Listede en dikkat çeken unsur ise misket bombası. Uluslararası aktivist ve bomba uzmanı Eliot Higgins, Esed yanlısı milislerin Suriye’de farklı şehirlerde misket bombası kullandığını söylüyor.

Suriye Rejiminin hangi ülkelerden alınan silah ve mühimmatları kullandığını gösteren ve Lazkiye Ulusal Savunma Kuvvetlerinden sızdırılan belgeler:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM