Video Foto Galeri Yazarlar
8.12.2019 - Pazar

Şok iddia: Hamaney öldü mü?

İRAN 11 Şubat 2018 19:30
Videoyu Aç Şok iddia: Hamaney öldü mü?

İran'da İslam devriminin üzerinden 39 yıl geçti. Devrim'in 39'uncu yılı, Tahran’ın Azadi Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

KahveKitap

İran'da Rıza Pehlevi'nin devrilmesiyle yerine Ayetullah Ruhullah Musevi Humeyni'nin yani yani İran İslam Cumhuriyeti'nin kuruluşunun üzerinden tam 39 yıl geçti.

DEVRİM'İN 39'UNCU YILI KUTLANIYOR

İran'da devrimin 39'uncu yılı halk tarafından coşkuyla kutlanıyor. Başkent Tahran'da bulunan Azadi meydanında toplanan İran halkı, ellerinde taşıdıkları İran bayrakları ve attıkları sloganlar ile devrimi kutladı.

Azadi Meydanı'nda düzenlenen törene, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de katıldı.

'HAMANEY ÖLDÜ' İDDİALARI

Devrim'in 39'uncu yılı kutlamalarına İran dini lideri Hamaney hakkında çıkan iddialar gölge düşürdü. Hamaney'in birkaç gün evden çıkamamış olması ve sağlık durumunun giderek kötüleşmesi, dini liderin hayatını kaybettiği iddialarını da beraberinde getirdi.

Hamaney'in, her sene Cumhurbaşkanı ile katıldığı törene bu sene gelmemiş olması da bu iddiaları kuvvetler nitelikte olarak yorumladı. Gazetelerde de Hamaney'in öldüğü iddiaları yer aldı. Dini liderin hayatını kaybettiği iddialarına ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken, basın, Hamaney'in ölüm nedeninin bağırsak kanseri olduğunu belirtiyor.
 

Kaynak : Time Türk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca