Video Foto Galeri Yazarlar
20.1.2020 - Pazartesi

SON DAKİKA PKK BU GECE DAĞDAN İNİP BAKIN NE YAPTI!?

GÜNDEM 27 Aralık 2014 10:03
Videoyu Aç SON DAKİKA PKK BU GECE DAĞDAN İNİP BAKIN NE YAPTI!?

PKK kadın ve çocukların bulunduğu evi ateşe verdi.

 
 

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK, uzun namlulu silahlarla dindar olarak bilinen kişilerin evlerini tarıyor. Polisin saldırıya müdahale etmediği ifade edilirken PKK yandaşlarının ilçede dindarlara yönelik 6-7 Ekim olayları gibi bir katliama hazırlandığı belirtiliyor.

Cizre'nin Nur Mahallesine inen bir grup PKK'li, saat 03.00’te trafoları devre dışı bırakıp elektrikleri kestikten sonra uzun namlulu silahlarla dindar olarak bilinen kişilerin evlerini taradı. Saldırılarda kesin olmamakla birlikte ölü ve yaralılar olduğu da gelen bilgiler arasında.

Memu Zen Kültür Merkezi inşaatı ve bazı evlerin damlarının da aralarında bulunduğu 6 noktada mevzilenen PKK'lilerin Nur Der yakınlarda bulunan evlere yönelik saldırılar halen devam ederken taranan bir evde yangın çıktı, saldırı altındaki evlere çok sayıda mermi isabet etti.

İlke Haber Ajansı'nı arayan saldırı altındaki aileler, saat 03.00'ten bu yana evlerinin ateş altında olduğunu defalarca polisi aramalarına rağmen herhangi bir müdahalede bulunulmadığını ifade etti.

Polis: "Müdahale edemiyoruz, evlerinizden çıkmayın"

Evlerinin saldırı altında olduğunu belirten bir başka kişi ise, mahalledeki bazı evlerin damlarına ve mahalleye hakim tepeye çıkan silahlı PKK'lilerin evlere hedef gözeterek ateş ettiğini söyledi. Aynı kişi polisi aradığını ancak polisin mahalleye giremediklerini söyleyerek kendilerine evlerden çıkmamalarını tavsiye ettiğini kaydetti.

Evlerde kadın ve çocukların da bulunduğunu PKK'lilerin ise ateş açmaya devam ettiğini belirten aynı kişi, defalarca 155'i aradıklarını ancak müdahale edileceğinin belirtilmesine rağmen şuana kadar herhangi bir müdahale olmadığını ifade etti.

Saldırıya müdahale edilmediği yönündeki iddiaları sorduğumuz Şırnak ve Cizre emniyet müdürlükleri ise saldırıya müdahalede bulunulduğunu ileri sürdü. Ancak daha sonra ulaştığımız saldırı altındaki aileler ise saat 08.25 itibariyle herhangi bir müdahale olmadığını söyledi.

PKK cenaze bahanesiyle katliama hazırlanıyor

Öte yandan Şengal'deki çatışmalarda ölen ve otopsi için Diyarbakır'a götürülen PKK'li Serdar Sansak'ın cenazesinin gömülmesi nedeniyle halkı sokağa çıkmaya çağıran PKK yandaşlarının ilçede dindarlara yönelik daha büyük saldırılar planladıkları belirtiliyor.

'Paralel Yapı'nın parmağı mı var?

Saldırılara müdahale edilmemesi ve olayların tırmandırılmasında Paralel Yapı'nın parmağı mı var sorularını da akıllara getirdi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir görgü tanığı ise, saldırılara müdahale edilmemesinde Paralel Yapı'ya bağlı polislerin etkisinin olduğunu iddia ederek bu yapının olayların tırmanması için zemin hazırladığını ileri sürdü.

Aynı mahallede bulunan dindar aileler yaklaşık 15 gün önce de benzer şekilde saldırıya uğramış, emniyetten herhangi müdahale bulunulmamıştı. 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM