Video Foto Galeri Yazarlar
8.12.2019 - Pazar

Son Hafta İçinde Batı Yaka ve Gazze'de 61 Çatışma Oldu

FİLİSTİN 18 Mayıs 2019 23:09
Videoyu Aç Son Hafta İçinde Batı Yaka ve Gazze'de 61 Çatışma Oldu

Geçtiğimiz hafta içinde Batı Yaka ve Gazze'de 61 çatışma meydana geldi. Bu çatışmalarda onlarca kişi yaralanırken onlarcası da işgal güçlerinin attığı gaz bombalarından etkilenerek boğulma tehlikesi yaşadı. Filistinliler tarafından da işgalcilerin üzerine el yapımı molotof kokteylleri atıldı.

KahveKitap
Dün (17 Mayıs Cuma) 4'ü Kefer Kadum'da 1'i El-Halil yakınındaki Beyti Avva'da olmak üzere 5 kişi yaralandı. Gerek Batı Yaka'da ve gerekse Gazze'de onlarca kişi de gaz bombalarından etkilendi. Dünkü olaylarda yedi noktada çatışma meydana geldi.

Perşembe günü işgal güçleriyle 10 çatışma tespit edildi. Çatışmalar El-Arub mülteci kampı, Nahil Uz yahudi yerleşim merkezi, Şokoda yahudi yerleşim merkezi, Beiri yahudi yerleşim merkezi ve Aşkol yahudi yerleşim merkezi çevrelerinde vuku buldu.

Çarşamba günü Nekbe'nin 71. yıldönümü münasebetiyle Gazze'nin doğusunda Büyük Dönüş Yürüyüşü çerçevesinde düzenlenen gösterilere işgalcilerin saldırması sonucu 61 kişi yaralandı. O gün Batı Yaka ve Gazze'de toplam 15 farklı nokta da çatışmalar meydana geldi.

Salı günü 8 çatışma gözlendi.

Pazartesi günü 10 farklı noktada çatışma meydana geldi.

Pazar günü 5 çatışma meydana geldi.

Cumartesi günü ise 6 çatışma gerçekleşti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca