Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2018 - Salı

Sportoto Kumar Teşkilatı Çorum'da İmam Hatip Ortaokulu yaptırıyor

Okunma: 2391
GÜNDEM 15 Eylül 2017 10:44
Videoyu Aç Sportoto Kumar Teşkilatı Çorum'da İmam Hatip Ortaokulu yaptırıyor

Çorum'da Devlet eliyle kumar oynatan Spor Toto yeni yapılacak İmam Hatip ortaokulunun yapımına sponsor oldu. İçinde Kur’an-ı Kerim, Hadis, Siyer gibi derslerin okutulacağı okula maddi destek verecek olan Sportoto Kumar teşkilatı halkın tepkisine sebeb oldu. Halk; Haram parayla, helal kazanç nasıl anlatılacak dedi?

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Gelirleri kumar bataklığına saplanmış insanların ceplerindeki paraları almak olan ve bu işide devlet eliyle yapan Sportoto Kumar Teşkilatı Çorum'da yapılacak olan İmamHatip ortaokuluna sponsor oluşu halk'ın tepkisine sebeb oldu.


HARAM PARAYLA HELAL NASIL ANLATILACAK?

Gelirleri kumara dayalı Spor Toto’nun manevi eğitimler verecek bir eğitim kurumuna yapacağı destek, kamuoyunda büyük tepki çekiyor. “Haram kazançla sağlanan gelirle yapılan okulda, öğrencilere nasıl helal kazanç anlatılacak?” sorusu cevabını arıyor!

16 DERSLİKLİ İMAM HATİP ORTAOKULU

12.06.2017 tarihinde yapımına başlanan okulun, 16 derslikli olacağı belirtildi. inşaatın bitiş tarihi ise 06.08.2018 olarak ifade ediliyor. inşaatın 11.172.643 TL sözleşme bedeli bulunuyor.

Daha öncede ünlü Kumar merkezi ''Nimet Abla'' Camii yapdırmıştı, peki sonra ne oldu?

Milli Piyango ile birlikte anılan Nimet Abla'nın yaptırdığı Hacı Nimet Özden Camii, kumar parasıyla yapıldığı gerekçesiyle ilgisiz kaldı.
Camiye 'Dinen kumar hükmünde olan bir işten elde edilen para ile yaptırılan camide namaz kılınması caiz olur mu?' soruları dolayısıyla kimsenin gitmediği, ilgi göstermediği belirtiliyor. 

Hacı Nimet Özden Vakfı Sekreteri Süleyman Gümüş, camiye halk arasında 'Nimet Abla Camii' dendiğini ve bazı insanların, 'Burada kılınan namazı tekrarlamak gerekir' şeklinde inanışa sahip olduğunu söyledi. Cami imamı Recep Genç ise 'Bana 'Sen ne biçim bir hocasın, böyle pis parayla yapılmış bir yerde namaz kılınır mı, kıldırılır mı?' diyorlar. 


Haber var islah eder, haber var ifsad eder