Video Foto Galeri Yazarlar
25.3.2019 - Pazartesi

Suriye'de 3 İran askeri daha öldürüldü!

Okunma: 2289
İRAN 26 Ocak 2018 09:22
Videoyu Aç Suriye'de 3 İran askeri daha öldürüldü!

Suriye'deki çatışmalarda İran Devrim Muhafızları'na bağlı 3 askerin daha öldürüldüğü bildirildi. Ortadoğu’da yayılmacı bir politika izleyen İran'ın, Suriye'de öldürülen askerlerin sayısının 2 bin 400 civarında olduğu ifade ediliyor.

Tesnim haber ajansına göre, İran Devrim Muhafızları bünyesindeki Fatımiyyun Tugayları'na bağlı milislerden Esedullah İbrahimi, Muhammed Asıf Yusufi ile İranlı asker Muhammed Meafi, Suriye'deki çatışmalar sırasında öldürüldü.

İbrahimi ve Yusufi'nin İran'ın başkenti Tahran'a bağlı Veramin ilçesinde, Meafi'nin cenazesinin ise dün Mazenderan kentine bağlı Neka ilçesinde düzenlenen törenle defnedildiği belirtildi.

Resmi olmayan rakamlara göre, Suriye'deki çatışmalarda öldürülen İran'a bağlı askerlerin sayısının 2 bin 400 civarında olduğu ifade ediliyor.

İranlı muhalif kaynaklar ise Suriye'de halen devam etmekte olan savaşta rejim saflarında savaşırken öldürülen İran Devrim Muhafızları ve diğer Şii milislerin sayısını en az 10 bin kişi olarak açıklamıştı. Açıklamaya göre, ölen 10 bin kişinin içinde Lübnan, Afganistan, Pakistan ve Iraklı Şii milisler bulunuyor.

İran'a göç etmiş Afganlılardan kurulan "Fatimiyyun Tugayı" ve Pakistanlı milislerin oluşturduğu "Zeynebiyyun Tugayı" Suriye rejimine destek veren Devrim Muhafızları tarafından en ön safta kullanılan milis güçler olarak biliniyor.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder