Video Foto Galeri Yazarlar
14.12.2019 - Cumartesi

Suriye'de Beyaz Baretlilerden Çocuklara yönelik Spor faaliyetleri

ÖZEL HABER 23 Ekim 2017 18:53
Videoyu Aç Suriye'de Beyaz Baretlilerden Çocuklara yönelik Spor faaliyetleri

Suriye'den Dünyaya insanlık dersi veren ''Beyaz Baretliler'' çocuklara yönelik spor faaliyetlerinde bulundu.

KahveKitap

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye devriminde belkide en az isimleri Muhalifler gruplar kadar gündeme gelmiş, yaptıklarıyla Suriye halkının sevgisini kazanan Beyaz Baretliler çocuklara yönelik spor aktivitelerinde bulundular.Savaştan önce her biri bir doktor, mühendis, itfaiye görevlisi, öğretmen, öğrenci, marangoz, terziydiler. Bugün ise dünya çapında manşetlere konu olan bir organizasyonun üyeleri. Suriye'de ne zaman bir bina hava bombardımanıyla yerle bir olsa, enkaz yığının başına ilk koşanlar arasında onlar var.

Suriye Sivil Savunması, ya da daha çok bilinen isimleriyle Beyaz Baretliler yaklaşık 3 bin gönüllüden oluşan bir arama-kurtarma ağı.

Enkaz başında çıplak elleriyle çalışan, ikinci bir hava saldırısına karşı sivilleri uyaran, bölgeden uzaklaştıran, kimi zaman kendileri ikinci bombardımana yakalanan, hayat kurtarmaya çalışırken kendi hayatlarından olan kişiler bunlar.

Kuruldukları 2013'ten bu yana yaklaşık 62 bin kişinin hayatını kurtarılmasına sebeb olduklarını söylüyorlar. İçlerinden 141'i ise arama-kurtarma çalışmalarında yaşamlarını yitirmiş.Beyaz Baretliler düzenledikleri spor etkinliğinde İdlib'teki çocukların bir an olsun acılarını hafifletmeyi başardılar, onlara belkide bir an olsun bombardımandan uzak bir hayatta eğlendirmeyi başarabildiler.


 

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca