Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Suriye'de Rejim bombasının patlaması sonucu 9 yaşındaki Ahmet ayaklarını kaybetti

Okunma: 2069
SURİYE 11 Temmuz 2017 11:34
Videoyu Aç Suriye'de Rejim bombasının patlaması sonucu 9 yaşındaki Ahmet ayaklarını kaybetti

Suriye'nin Kafar Kile bölgesinde Esad rejiminin attığı bir bombanın çocukların oynaması esnasında patlaması sonucu, 9 yaşındaki Ahmet iki bacağını kaybetti.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin İdlib kentinden yine acı bir haber geldi. Daha önce Esad rejiminin bombardıman altında tuttuğu İdlib şehri Kafar Kile bölgesinde geçmişte rejim hava unsurlarından atılan bir bombanın patlaması sonucu 9 yaşındaki Ahmet iki bacağınıda kaybetti.Bölgede yer alan ISLAHHABER takipçilerinin Ahmet'in babasıyla yapmış olduğu görüşmede Esad rejim uçaklarından atılan bombaların halen bölgede patlamadığını çocuklar için büyük bir risk oluşturduğunu bildirdi. Çocukların bu bombaların farkında olmadığının ve bu bombaların daha sonra belirli vakitler geçtikten sonra herangi bir temas halinde patladığını aktardı.

9 Yaşındaki Ahmetin Babası Salah Kurma islahhaber.net'e yaptığı açıklamada  şunları söyledi;Tercüme; Esselamu Aleykum. İsmim Salah Kurma, Suriye Kafar Kıla'dan bölgesinde yaşıyoruz biz. Beşar Esad'ın köyümüzü bombalaması sonucu, çocuğumuzun böyle oldu. Beşar Esad coçuğumun iki bacağını bizden almasına sebeb oldu.  Lanet olsun ona ve onunla beraber olanlara. Ey Müslüman Alemi görün Beşar Esad'ın ne yaptığını. Ama yılmayacağız! Allah bize yeter, Allah bize yeter.

Patlamanın ardından 9 yaşındaki Ahmet hastaneye kaldırıldı. Ahmet'in hastanede tedavisi devam ederken,Hastane'de gözlerini açan küçük Ahmet iki bacağını kaybettiğini ve vucudunun heryerinde yaralar olduğunu görünce yürekleri burkan bir bakış attı kendilerine bakanlara. Artık ne önemliydiki onun için Ahmet artık yürüyemicek, arkadaşları gibi oynayamıyacak, ve koşamıyacaktı.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |