Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Suriye'de rejimin ateşkes ihlalleri sürüyor: 3 sivil öldü

Okunma: 1182
SURİYE 19 Ocak 2017 20:41
Videoyu Aç Suriye'de rejimin ateşkes ihlalleri sürüyor: 3 sivil öldü

Suriye'de rejimin ateşkes ihlalleri sürüyor: 3 sivil öldü

Suriye'nin başkenti Şam'ın Arbin beldesinde yerleşim yerini hedef alan hava saldırısında 3 sivil öldü, 15 sivil yaralandı. Sivil savunma yetkilileri de olay yerinde büyük hasar meydana geldiğini ve bazı evlerin yıkıldığını belirtti.

Suriye rejimine ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki Arbin beldesinde yerleşim yerine düzenlediği saldırıda 3 sivilin öldüğü, 15 sivilin yaralandığı bildirildi.

Arbin'deki sahra hastanesi yetkililerinden Dıyauddin el-Buşi, rejime ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki muhaliflerin denetiminde yer alan Arbin beldesini bombaladığını söyledi.

Saldırıda 3 sivilin yaşamını yitirdiğini, 15 sivilin yaralandığını belirten Buşi, yaralıların beldedeki sahra hastanesine kaldırıldığını aktardı.

Suriye'de çatışan taraflar arasında Türkiye ve Rusya'nın garantörlüğünde sağlanan ateşkes 30 Aralık'ta yürürlüğe girmişti. Ancak rejim güçleri ve destekçisi terörist gruplar bazı bölgelerde ateşkesi ihlal ediyor.

Ateşkes ihlalleri, Şam'daki Doğu Guta bölgesi ve Barada Vadisi ile Dera ve İdlib illeriyle Halep'in batı ve güney kırsalında yoğunlaşıyor.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |