Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Suriye'de yıl başından beri saldırıya uğrayan kuruluş sayısı

Okunma: 1021
SURİYE 29 Haziran 2017 09:23
Videoyu Aç Suriye'de yıl başından beri saldırıya uğrayan kuruluş sayısı

Birleşmiş Milletler (BM), Suriye'de yıl başından beri 59 sağlık kuruluşunun saldırıya uğradığını, 15 sağlık çalışanının bu saldırılarda hayatını kaybettiğini duyurdu.

BM, Suriye'de bu yıl 59 sağlık kuruluşunun saldırıya uğradığını ve 15 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini açıkladı.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada, Suriye'de sivillere ve sivil kuruluşlara saldırıların devam etmesi nedeniyle endişeli olduklarını söyledi.

İdlib vilayetinde sadece geçen hafta sivillere yönelik el yapımı patlayıcılarla en az 8 saldırı gerçekleştirildiğini anlatan Dujarric, 24 Haziran'da Dana kasabasında halk pazarındaki saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 10 kişinin öldüğünü belirtti.

'SİVİLLERE VE SİVİL YAPILARA YÖNELİK SALDIRILARI KINIYORUZ'

"Sivillere ve sivil yapılara yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz." diye konuşan Dujarric, yıl başından bu yana Suriye genelinde 59 sağlık kuruluşuna saldırıldığını, bu saldırılarda 15 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini söyledi.

Dujarric, geçen yıl Suriye'de sağlık kuruluşlarına yönelik toplam 136 saldırı gerçekleştirildiğini ve bunun sonucunda 31 sağlık çalışanının öldüğünü kaydetti.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |