Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

SURİYE'DE ZALİM REJİM BOMBARDIMANI SONUCU 10 KİŞİ ŞEHİD OLDU

Okunma: 4168
SURİYE 8 Temmuz 2019 01:44
Videoyu Aç SURİYE'DE ZALİM REJİM BOMBARDIMANI SONUCU 10 KİŞİ ŞEHİD OLDU

Bugün sabah saatlerinden itibaren devam eden mücrim rejim ve işgalci Rusya tarafından düzenlenen hava saldırıları ve ağır top bombardımanı sonucu, İdlib ile Hama kırsallarında ilk belirlemelere göre 10 kişi şehid oldu.

KahveKitap

  ISLAHHABER  HABER MERKEZİ 

İdlib kırsalına bağlı Babila ve Marşverin kasabaları ile el-Bedriye köyünün mücrim rejim tarafından ağır toplar ile hedef alınması sonucu, aralarında iki çocuğun bulunduğu 4 kişi şehid oldu bir çok kişi de yaralandı.


Batı Hama kırsalına bağlı Sehlu’l-Ğab’da bulunan Kastun kasabası yakınlarında tarım arazisi çalışanlarının mücrim rejim militanları tarafından roketler ve ağır toplar ile hedef alınmaları sonucu, çoğunluğunun çocukların ve kadınların oluşturduğu tek aileden altı kişi şehid oldu ve diğerleri de yaralandı.

Mücrim rejim ile işgalci Rusya İdlib ile Hama kırsallarına bağlı kasabaları ve köyleri hava saldırıları, roket ve ağıt top bombardımanı ile hedef almaları sonucu bölge halkından çoğunluğunu çocukların ve kadınların oluşturduğu onlarca kişi öldürüldü ve yaralandı.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder