Video Foto Galeri Yazarlar
23.1.2019 - Çarşamba

Suriye'deki Müslümanların Katili HizbuşŞeytan Lideri Nasrallah'ta Tehdit Etti

Okunma: 8242
ÖZEL HABER 9 Aralık 2017 10:01
Videoyu Aç Suriye'deki Müslümanların Katili HizbuşŞeytan Lideri Nasrallah'ta Tehdit Etti

Suriye'de yıllardır Müslümanların kanının dökülmesine sebeb olan İslam Ümmetine İsrail'den fazla zararı olan, katil Esed safında savaşan HizbuşŞeytan lideri Hasan Nasrallah, televizyonda canlı yayınlanan bir konuşma yaparak ABD ve İsrail'i sözde tehdit etti.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de 7 yıllık savaşta milyonlarca Müslümanın dökülen kanında parmağı olan katil Esed Rejimi'ni ayakta tutmak için Rusya ve İran'la elinden gelen herşeyi yapan, Müslüman topraklarına İsrail'den fazla zararı bulunan HizbuşŞeytan Lideri Hasan Nasrallah Trump'u eleştirdi, sözde İsrail'e tehditler savurdu.

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, televizyonda canlı yayınlanan bir konuşma yaparak bu karara sert tepki gösterdi ve samimiyetsizce “ABD’nin bütün yöntemler kullanılarak protesto edilmesi” çağrısında bulundu.

Hizbullah lideri Nasrallah, ABD Başkanı Donald Trump’ın kararını "ikinci Balfour Deklarasyonu" olarak tanımladı. Nasrallah konuşmasında “İsrail’in kendi çıkarlarının herşeyden önce geldiğini ve uluslararası çözümlere ve girişimlere saygı göstermediğini” savunarak “İsrail, sınırlı sayıda yerleşim birimi inşa ediyordu ancak artık önü alınamaz şekilde inşa sürecine girdiğini göreceğiz” diye konuştu.

Nasrallah, sanki İslam'ın değerlerine çok sahip çıkıyor imajı vererek “Kudüs’teki kutsal mekanların büyük tehlike olduğunu” belirterek, “El Aksa Mescidi tehlikede. Bir sabah uyandığımızda El Aksa’yı yıkılmış olarak bulursak şaşırtıcı olmaz” dedi.

“Filistin meselesinden Kudüs’ü çıkarırsanız geriye ne kalır?” diye soran Nasrallah, “Trump, Filistin dosyasının artık bittiğini söylüyor. Müzakereye inananlar Trump’ın sözlerini dikkate almalı. Bütün Filistinliler Doğu Kudüs’ün kendi devletlerinin başkenti olması gerektiği konusunda hemfikir ve bugün ABD anlaşmaların garantörü olmasına rağmen bu yaklaşımı reddediyor” diye konuştu.

“Trump’ın kararını protesto etme ve kınama” çağrısı yapan Nasrallah, “Arap ve İslam ülkelerinin de ABD elçilerine resmi kınama mektupları vermeleri gerektiğini” savundu. Nasrallah, “Arap ülkelerine İsrail ile olan bütün açık ve gizli ilişkilerini koparma ve İsrail ile bazı ülkeler arasındaki normalleştirme süreçlerini durdurma” çağrısı yaptı.

“Yeni bir intifada (ayaklanma)” çağrısı yapan Nasrallah, Filistin'in Askeri kanadına bir çağrı yapmadı, yıllardır Filistin Devlet Başkanı Abbas ile intifada çağrısı yapan ardındanda halk'ın silahsız bir şekilde ayaklanmasıyla beraber Siyonist güçlerin sert müdahalesi ve katliamlarla karşılaşılıyor. Abbas'da, Nasrallah'ta sadece halk'ın taş atmasıyla sokağa dökülmesiyle bu meselenin çözüme kavuşmayacağını bildiği halde İsrail'in bombardımanlarından sonra sadece boş tehditlerle konuları örtbas etmeyi tercih ediyor.

Nasrallah onbirlerce milisi bulunmasına rağmen silahlı direniş çağrısı yapmak yerine “Arap ve İslam ülkelerinin böylesi bir ayaklanmayı desteklemesini de istedi'' nasılsa olan sokaktaki Halk'a oluyor, kendi milis gücü Suriye'de Müslümanları öldürmekle meşgul.

Nasrallah'ın Suriye'deki katiller ordusundan görüntüler;HizbuşŞeytan'ın milyonlarca Müslüman kanının döküldüğü Suriye savaşına katılması;

Kudüs için yeni bir intifada çağrısında bulunan Lübnan HizbuŞşeytan Hareketi lideri Hasan Nasrallah'a bağlı silahlı güçler, 2013 yılında Esed rejimine destek vermek için Suriye iç savaşına müdahil olmuşlardı.

Suriye'deki "kutsal mekanların korunması" amacıyla ülkeye çok sayıda Şii milis gücü sevk eden Hizbullah, ülkede Esed rejiminin yanında birçok farklı cephede muhaliflere karşı savaşıyor.

Öte yandan birçok farklı ülkeden Suriye'ye gelip rejim saflarında savaşa katılan yabancı Şii milis unsurların da İran ve Lübnan HizbuŞeytan Hareketi tarafından desteklendiği biliniyor.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana