Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

Suriye El Mazze hava üssünde büyük patlamalar meydana geldi.

Okunma: 958
SURİYE 2 Eylül 2018 13:44
Videoyu Aç Suriye El Mazze hava üssünde büyük patlamalar meydana geldi.

Suriye'de başkent Şam yakınlarında bulunan El Mazze hava üssündeki mühimmat depolarında büyük patlamalar meydana geldi. Resmi haber ajansı patlamayı elektrik kesintisine bağlarken, diğer kaynaklar İsrail'in saldırı düzenlediğini öne sürdü.

KahveKitap

El Mazze hava üssünde pazar sabaha karşı meydana gelen patama sesleri başkent Şam'da da duyuldu. Üst üste duyulan patlama seslerinin ardından hava üssü karanlığa boğuldu. Olayın ardından Suriye resmi haber ajansı, hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberine mühimmat depolarında meydana gelen patlamayı elektrik arızasına dayandırdı.



Şam yönetimini destekleyen bölgesel ittifaktan bir yetkiliyse patlamaların İsrail saldırısının bir sonucu olduğunu söyledi. Aynı yetkili Suriye savunma güçlerinin saldırıya cevap verdiğini de ifade etti. Suriye İnsan Haklar Gözlemevi de patlamaları İsrail saldırısına bağlayarak, ölümler ve yaralanmalar olduğunu duyurdu.

İsrail son patlamalar ve ardından gelen iddialar hakkında henüz bir açıklama yapmadı.Tel Aviv yönetimi, daha önce Suriye'yi hedef almıştı.

Kaynak : euronews

Haber var islah eder, haber var ifsad eder