Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Suriye Halkının Sesi Hayati Sedef Gözaltına Alındı

Okunma: 4197
GÜNDEM 21 Ocak 2017 12:57
Videoyu Aç Suriye Halkının Sesi Hayati Sedef Gözaltına Alındı

Suriye'de mazlum halk'ın sesi olan islami araştırmacı yazar Hayati Sedef gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da “İŞİD ve El Nusra” örgütlerine bağlı oldukları iddia edilen kişilerin evlerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 17 kişi gözaltına alınırken evlerde yapılan aramada ise çeşitli dökümanlar ele geçirildi.

Şanlıurfa il merkezi ve Harran ilçesinde cuma sabahı 05.00’da eşzamanlı operasyon düzenlendi.

Gözaltına alınan 17 zanlının emniyetteki sorgularının devam ettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Gözaltına alınanlar arasında Suriye halkının direnişini duyuran Medyatimes haber sitesinin genel yayın yönetmeni Hayati Sedef de var.

Hayati Sedef yıllarca yazdığı ilmi, güncel yazılar ve şiirleri ile bilinen bir isim olmasına rağmen böyle bir operasyonda gözaltına alınması birçok soru işareti barındırıyor.

Araştırmacı-Yazar Hayati Sedef'in ailesinden almış olduğumuz bilgiler neticesinde evine yapılan baskının gece 03.00 sularında yapıldığı ve aramaların sabah 09.00'a kadar devam ettiği bilgisi verildi.

Aramalarda bilgisayar, cep telefonu ve kitap gibi her evde bulunan eşyalar çıktığını ve 5 gün süreyle konuyla ilgili Emniyet müdürlüğünün bilgi paylaşımı olmayacağı bildirildi.


Dün sabah saatlerinde gözaltına alınan Hayati Sedef hakkında elimizde net yeterli bilgi olmaması sebebiyle, aile'sinden aldığımız net bilgiler neticesinde kendi durumu göz önüne alınarak bilgi paylaşımını (haber'in) bugün yapılması uygun görülmüştür.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |