Video Foto Galeri Yazarlar
20.4.2019 - Cumartesi

Suriye Savaşında Yeni Dönem: Şam'ın Fethi Cephesi (Türkçe Tam Metin)

Okunma: 12575
SURİYE 28 Temmuz 2016 21:28
Videoyu Aç Suriye Savaşında Yeni Dönem: Şam'ın Fethi Cephesi (Türkçe Tam Metin)

Nusret Cephesi olarak bilinen ve bugün itibariyle El Kaide'den ayrıldığını beyan eden söz konusu grubun lideri Cevlani bu akşam Suriye kanallarından Orient TV'de önemli açıklamalarda bulundu. Türkçe olarak tercüme ettiğimiz açıklamayı Islah Haber okuyucularımıza sunuyoruz.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Bismillahirrahmanirrahim

Alemlerin Rabbine hamd olsun

Allah'ın salat ve selamı rasulü Muhammed'in ehlinin ve ashabının üzerine olsun.

Devamla;

Tüm Müslüman kardeşlerime... İzzetli Şam ehline..

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu

Bizler kardeşlerimiz, genel anlamda el-Kaide'deki tüm komutanlara özellikle de Dr.Eymen ez-Zevahiri (hafizahullah) ve yardımcısı Şeyh Ahmed Hasan Ebu el-Hayr (hafizahullah) 'a teşekkür etmek istiyoruz. Bizler Şam ehli, Şam ehlinin cihadı ve kıyamının lehine öncelik tanıyan duruşları ve bir o kadar da cihadın genel maslahatı için yaptıkları muntazam değerlendirme için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu onurlu duruş tarihi kayıtlara geçecektir. Onların mübarek liderliği herhangi bir grubun özel çıkarlarını değil de genelin ve daha muazzam hedeflerin ihtiyaçlarını öne koyan bir örnek olarak devam etmekte ve etmelidir de. Onlar Şeyh Usame bin Ladin (rahimehullah)'ın "Ümmetin maslahatı herhangi bir devletin maslahatından önceliklidir, devletin maslahatı herhangi bir grubun/ cemaatin maslahatından önceliklidir, bir grubun/ cemaatin maslahatı bir kişinin maslahatından önce gelir." dediğindeki sözlerini pratiğe dökmektedir. 

Bizler Nusret Cephesi merkezi komutası olarak yukarıda bahsi geçen emirliğin genel ilkeleri ve direktifleri doğrultusunda; bizim mükellefiyetlerimiz Şam ehli ve onların Cihadına hizmet etmek, insanların omuzlarındaki yükü hafifletmek, ödün vermeden yahut da inancımızdan feda etmeden ihmal etmeden korumaya devam edeceğimiz Şam diyarının cihadının devamı zorunluluğunda bizi bu gayelerin ergisine yardımcı olacak veya bizi bu ulvi hedeflere ulaştıracak meşru tüm İslami yolları kullanarak biz kendimiz ve Mücahit gruplar arasındaki boşlukları köprülemeye can attığımız için temeli el-Şura olan Şam ehli gruplarını aynı çatıya toplayan, onların topraklarını özgürleştiren, inançlarına zafer kazandıran, imanlarına şahitliklerini yükselten, liderleri ABD ve Rusya olan uluslararası camianın aldatmalarına maruz kalmış Şam ehlinin arzularını yerine getiren, el-Kaide bağıntılı diye Nusret Cephesini hedef alma bahanesiyle gerçekleştirdikleri insafsız bombardıman ve Şam ehli kalabalıklarının göç etmesi nedeniyle birleşik bir yapı kurmayı umuyoruz.

 

Bahsi geçen sebepler neticesinde, bizler Nusret Cephesi adı altında gerçekleştirilen tüm operasyonların feshini ilan ediyor ve "Feth'ul Şam Cephesi" adı altında işleyecek yeni bir grubun oluşumunu ,bu grubun hiçbir dış mevcudiyet ile bağlantısı olmadığını not ederek deklare ediyoruz.

 

Bu yeni organizasyon şunları hedeflemektedir:

1- Allah(swt)'nın dinini tesis etme yolunda şeriatı yasama olarak alarak insanlar arasında adaleti hakim kılmaya çalışmak.

2- Mücahitlerin saflarını birleştirmek ve Şam diyarını tiran Beşar ve müttefiklerinden özgürleştirmek için tüm grupların birleşmesi adına canla başla çalışmak.

Allah swt buyuruyor ki : " Hep birlikte Allah'ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın." (Ali İmran, 103)

3- Şam Cihadını korumak, devamını garantilemek ve bu uğurda meşru tüm İslami yöntemleri kullanmak.

4- Müslümanlara hizmet etmek, günlük ihtiyaçlarına icabet etmek ve yaşadıkları zorlukları tüm mümkün yollarla kolaylaştırmak için didinmek.

5- Genelin güvenliğini, istikrarını sağlamak ve onlara onurlu bir yaşamı garantilemek. 

Alemlerin Rabbine hamdolsun.

Kardeşiniz Ebu Muhammed el-Culani

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder