Video Foto Galeri Yazarlar
29.2.2020 - Cumartesi

Suriye ve Rusya'dan İdlib'e hava saldırıları: 17 sivil katledildi

SURİYE 24 Temmuz 2019 23:19
Videoyu Aç Suriye ve Rusya'dan İdlib'e hava saldırıları: 17 sivil katledildi

Suriye'de hükümet güçleri ve Rusya'nın Suriye'nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içindeki yerleşimlere yönelik yoğun saldırılarında hayatını kaybeden sivil sayısı 17'ye yükseldi.

Muhaliflere ait gözlemevi, Esad rejiminin sabah saatlerinden itibaren İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içindeki İdlib ilinin Ariha ve Marratinnuman ilçeleri, Muhambil beldesi, Der Sünbül ve Temaniye köyleri ile Hama ilinin Morik ilçesi, Sermaniye, Lahaya,Latmin ve Hevice köylerine hava ve kara saldırıları düzenlediğini bildirdi.

Gözlemevine göre, Rusya'ya ait savaş uçakları da İdlib'in Han Şeyhun ilçesine ve Tıbbeş köyüne hava saldırısı düzenledi.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarından alınan bilgiye göre, Esad rejiminin ve Rusya'nın gün içindeki hava saldırılarında Tıbbeş'de 7, Mıhembil'de 3, Latmin'de 2 sivil olmak üzere 12 sivil hayatını kaybetti.

Rejimin Ariha ilçesine öğle saatlerinde düzenlediği saldırılarda da hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi. Böylece gün içindeki saldırılarda katledilen sivillerin sayısı 17'ye ulaştı.

Kaynak : euronews
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM